Przejdź do treści

Festiwal Skrzyżowanie Kultur wkrótce nastroi Warszawę

1 Aneta Ogrodniczek, Festiwal Skrzyżowanie Kultur, Sawa Taxi, Stołeczna Estrada

pst19123W dniach 25-29 września odbędzie się 9. edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez w Polsce prezentujących i promujących muzykę świata.

Organizator wydarzenia, Stołeczna Estrada – instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy – zaproponowała Sawie Taxi – stołecznemu liderowi rynku taksówkarskiego, współpracę przy realizacji niestandardowej akcji promującej festiwal i jego muzykę.

W ramach Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur do stolicy przyjadą artyści z 10 wysp świata, m. in. z: Trynidadu i Tobago, Dżerby, Nowej Zelandii, Sardynii i Reunionu. Wprowadzą publiczność festiwalu w wyspiarski świat i przybliżą gatunki takie jak calypso – wywodzące się  z rytuałów karnawałowych niewolników afrykańskich czy maloya – nazywana oceanicznym bluesem.

Aby jak najdłużej celebrować to wyjątkowe międzykulturowe spotkanie, już wcześniej będzie można posłuchać wyspiarskiej muzyki podczas podróży jedną z tysiąca taksówek Sawa Taxi. W ramach Polskiej Sieci Taxi korporacja zajmie się również organizacją przejazdów dla artystów i gości festiwalowych.

Współpraca ze Stołeczną Estradą przy promocji tak unikalnego festiwalu jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Chętnie włączyliśmy się w ten projekt, ponieważ pomaga on poszerzać wiedzę Warszawiaków i przybyłych gości o bogactwie kulturowym współczesnego świata. W dniach 9-29 września w naszych taksówkach będziemy odtwarzać wszystkim Klientom muzykę z festiwalowej płyty. To kompilacja twórczości artystów, którzy w ostatnim tygodniu września zawitają do Warszawy. Samochody zostaną także oznaczone specjalną wywieszką, umieszczoną pod zagłówkiem przednich siedzeń, która będzie informować o festiwalu i wspólnej akcji promocyjnej – mówi Aneta Ogrodniczek, dyrektor generalny Polskiej Sieci Taxi.

Stołeczna Estrada wraz z Sawa Taxi przygotowały również szereg dodatkowych atrakcji dla zainteresowanych festiwalem. W ramach specjalnego konkursu zorganizowanego na profilach Facebook Festiwalu i Sawa Taxi, będzie można wygrać zaproszenia na koncerty oraz Elektroniczne Karty Klienta Polskiej Sieci Taxi, które umożliwią przejazdy taksówką.

Walka o nagrody odbędzie się poprzez profile obu Partnerów:

  • https://pl-pl.facebook.com/SkrzyzowanieKultur
  • https://www.facebook.com/pages/Polska-Sieć-Taxi-PST-19123/506149456097504?directed_target_id=0