Przejdź do treści

Dyski SSD Intela z serii Pro 1500 pozwalają ograniczyć wydatki na IT dzięki wydajności, łatwości zarządzania i zabezpieczeniom

1 Intel, Intel Solid-State Drive Pro 1500, Rob Crooke

intelFirma Intel zaprezentowała dzisiaj nową rodzinę dysków Intel Solid-State Drive (SSD) Professional, w tym serię Intel® Solid-State Drive Pro 1500. Te nowe SSD klasy biznesowej zaprojektowano z myślą o łatwym wdrożeniu i zarządzaniu ich bezpieczeństwem. Oferują one również niższe koszty eksploatacji, gwarantując jednocześnie zwiększoną wydajność.

Migracja na komputery osobiste z dyskami SSD może zwiększyć produktywność pracowników nawet o 13% (badania J. Gold Associates). Produkty z rodziny Intel SSD Pro 1500 umożliwiają zwiększenie realnego czasu pracy komputera i ograniczenie kosztów, dzięki zaawansowanym możliwościom zarządzania dyskami i funkcjom zabezpieczeń. Program Intel® Stable Image Platform gwarantuje dostępność kluczowych sterowników i sprawia, że migracja na Intel SSD Pro 1500 nie jest skomplikowaną czynnością. Możliwość zdalnego zarządzania zasobami i diagnozowania problemów na poziomie dysku twardego oznacza mniejszą ilość wizyt informatyka, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Seria Intel SSD Pro 1500 zabezpiecza również cenne dane przed nieautoryzowanym dostępem, dzięki profesjonalnym funkcjom, takim jak szyfrowanie AES z 256-bitowym kluczem i protokołom zarządzania Opal. Nowe dyski zaprojektowano do pracy z procesorami Intel® Core™ 4. generacji, z technologią Intel® vPro™. Użycie oprogramowania Intel Setup and Configuration Software pozwala specjalistom IT na rozpoczęcie rozwiązywania danego problemu zanim wyrządzi on duże szkody, dzięki zdalnemu zarządzaniu urządzeniami i proaktywnemu monitorowaniu stanu dysków.

„Współczesny pracownik jest coraz bardziej mobilny i pracuje w wielu różnych środowiskach”, mówi Rob Crooke, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Non-Volatile Memory Solutions Group. „Rodzina dysków SSD Intel Pro 1500 daje pracownikom elastyczność, zwiększony czas pracy na baterii i wydajność, której potrzebują. Ścisła integracja z technologią Intel vPro oznacza, że możemy dostarczać użytkownikom biznesowym rozwiązania kompletne.”

Minimalizacja czasu przestojów w pracy urządzeń i zwiększanie ilości mobilnych pracowników, używających kompaktowych komputerów, są kluczowe dla zwiększenia produktywności i ograniczenia kosztów utrzymania IT. Seria Intel Pro 1500 odpowiada na te potrzeby, dostarczając dyski w niewielkim formacie M.2, z zaawansowanymi trybami pracy z niskim poborem energii, pozwalającymi na redukcję poboru prądu w stanie spoczynku o ponad 90 procent w porównaniu z dyskami HDD. Efektem takich rozwiązań są cieńsze komputery z dłuższym czasem pracy na baterii, takie jak Ultrabooki i urządzenia 2 w 1, a także tradycyjne komputery.

„Poprzez poprawę bezpieczeństwa, możliwości zarządzania i redukcję kosztów eksploatacji, rodzina dysków SSD Professional pozwoli podbić rynek mobilnym urządzeniom, takim jak napędzane technologią vPro komputery, oferując zarazem krótszy czas uruchamiania i dłuższy czas pracy na baterii”, powiedział Rick Echevarria, wiceprezes PC Client Group i dyrektor generalny Business Client Platform Division w Intelu. „Wierzymy, że kombinacja tych dysków SSD, technologii vPro i narzędzi takich jak Intel Setup and Configuration Software w najbliższej przyszłości zainicjuje innowacje wśród producentów oprogramowania i ulepszy komputery biznesowe.”

SSD Intela oferują niedoścignioną niezawodność z rocznym odsetkiem awarii (annual failure rates – AFR) znacznie poniżej 1 procenta. Odsetek ten w dyskach innych firm (SSD i HDD) osiąga nawet ponad 5 procent. Awarie dysków stanowią duże obciążenie finansowe dla działów IT. Seria Intel Pro 1500 zaprojektowana została z myślą o zmniejszeniu takich kosztów i zminimalizowaniu ilości przestojów w pracy, wynikających z awarii dysków. SSD Intela przechodzą dokładne testy jakościowe i objęte są gwarancją firmy Intel oraz wsparciem posprzedażowym. Dzięki certyfikowaniu sterowników możliwe jest wdrożenie stabilnych rozwiązań i zapewnienie kompatybilności z najnowszym oprogramowaniem.

Nowa seria dysków Intel Solid-State Drive Pro 1500 oraz inne rozwiązania SSD Intela prezentowane są na stoisku Non-Volatile Memory Solutions Group na Intel Developer Forum (IDF). Wydarzenie trwa od 10 do 12 września w Moscone Center West w San Francisco.