Prologis Podpisuje Cztery Umowy Najmu w Czechach

1 Martin Polak, ProLogis

prologisPrologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych poinformował dzisiaj o podpisaniu w Czechach czterech umów najmu o całkowitej powierzchni 26 600 metrów kwadratowych.

Umowy najmu obejmują:

  • 5 700 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague D1 East  (Budynek 2), wynajętych firmie ESA Logistika, która należy do Hitachi Transportation Systems Group, jednego z wiodących przedsiębiorstw logistycznych operujących na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Pośrednikiem przy tej transakcji była agencja Cushman & Wakefield.
  • 5 700 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni w Prologis Park Prague D1 East (Budynek 6), wynajętych firmie Duke Manufacturing. Tym samym firma Duke Manufacturing zwiększyła zajmowaną powierzchnię w parku z 2 100 do 7 800 metrów kwadratowych. Pośrednikiem przy tej transakcji była agencja nieruchomości Industrial Servis.
  • 5 600 metrów kwadratowych w Prologis Park Pilsen-Stenovice (Budynek 3), wynajętych firmie Duvenbeck Logistik, mającemu swą siedzibę w Niemczech międzynarodowemu dostawcy pełnej gamy usług logistycznych. Pośrednikiem przy tej transakcji była agencja Colliers International.
  • Przedłużenie umowy najmu 9 600 metrów kwadratowych przez Raben Logistics na terenie Prologis Park Prague D1 East (Budynek 1).

Martin Polák, vice president i market officer Prologis w Czechach i na Słowacji powiedział: “Reputacja naszej firmy, która wynika z odpowiadania na potrzeby klientów, zapewnianiu im doskonałej obsługi oraz inwestowaniu w długofalowe relacje z pewnością pomogła nam w zdobyciu nowych i utrzymaniu dotychczasowych klientów, dzięki czemu wskaźnik wolnych powierzchni w naszym czeskim portfolio utrzymuje się poniżej średniej rynkowej, na poziomie 6,9%. Cieszymy się, że nasi klienci wybrali Prologis na swego partnera i mamy nadzieję, że dzięki wzajemnej współpracy będą nadal rozwijali swoją działalność.”

Z portfolio składającym się z sześciu parków dystrybucyjnych (27 budynków) o całkowitej powierzchni ponad 630 000 metrów kwadratowych, Prologis jest jednym z wiodących operatorów obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na dzień 30 czerwca 2013 r.).