Nowe audycje w jesiennej ramówce Radia Plus

1 Marek Zając, Piotr Zworsk, Radio PLUS, Rafał Ziemkiewicz

radio plusOd początku września w Radiu Plus startuje jesienna ramówka, w której  znajdą się nowe pozycje programowe. W czwartkowe wieczory autorską audycję publicystyczną poprowadzi Rafał Ziemkiewicz. W tygodniu w paśmie porannym na antenie pojawi się także cykl „Sedno Sprawy”, a w wieczornym audycja pt. „Nocne Światła” z udziałem słuchaczy i ekspertów. Weekendową ramówkę wzbogacą programy „Zawsze w Rytmie Mix” i „Na Tapecie Radia Plus”.

Do grona redakcyjnego Radia Plus dołączy Rafał Ziemkiewicz – znany dziennikarz, publicysta i pisarz, który będzie gospodarzem czwartkowej audycji, nadawanej w ramach wieczornego pasma publicystycznego (poniedziałek-czwartek w godzinach 20:00-22:00). Pierwsza audycja zadebiutuje na antenie Radia Plus już 5 września. W tym sezonie w pozostałe dni gospodarzami pasma będą także publicyści Marek Zając oraz Piotr Zworski.

W ramach porannej audycji „Od Rana na Plusie”, prowadzonej przez Annę Zimoch, Konrada Piwowarskiego i Norberta Bieńkowskiego, pojawi się natomiast „Sedno Sprawy”, czyli poranna rozmowa na żywo, którą poprowadzi Jacek Prusinowski. Reporter Radia Plus codziennie ok. godz. 8:45 będzie rozmawiał z zaproszonym do studia gościem na bieżące tematy z zakresu polityki, gospodarki i spraw społecznych.

Z kolei „Nocne Światła” to nowa audycja wieczorna, która będzie pojawiać się na antenie od poniedziałku do czwartku w godzinach 23:00-1:00. Program poprowadzi Paweł Krzemiński, dotychczas dziennikarz warszawskiej redakcji Radia Plus, który wraz z zaproszonym do studia gościem będzie odpowiadał na zgłoszenia telefoniczne słuchaczy i na antenie rozmawiał z nimi o ich problemach. W każdym programie weźmie udział ekspert – psycholog, socjolog, filozof lub duchowny.

W sobotnie wieczory w godzinach 20:00-23:00 Marcin Kotyński, gospodarz przedpołudniowego pasma, zaserwuje słuchaczom mix tanecznych przebojów z lat 80., 90. oraz współczesnych w audycji muzycznej „Zawsze w Rytmie Mix”. Z kolei w niedzielne popołudnia prowadzący wraz z Anną Zimoch, prezenterką porannego programu, będą sprawdzać co się dzieje w showbiznesie w nowej audycji lifestylowej „Na Tapecie Radia Plus”. W podsumowaniu każdego tygodnia znajdzie się m.in. przegląd prasy kolorowej i plotki o gwiazdach. W programie będą się też pojawiać goście związani z showbiznesem.

Jesienna ramówka Radia Plus obowiązuje od dnia 2 września br.