Przejdź do treści

Cineman VOD – nowa aplikacja „wideo na żądanie” w telewizorach Samsung Smart TV

1 Cineman VOD, InsysPlay, Samsung Smart TV, wideo na żądanie

insysNa telewizory Samsung Smart TV trafiła kolejna aplikacja video w trybie „on demand”. Aplikacja Cineman VOD na platformie Samsung powstała w oparciu o funkcjonalności platformy video InsysPlay. Kompleksowym wdrożeniem aplikacji zajęła się firma Insys.

Aplikacja Cineman VOD na Smart TV to biblioteka ponad 600 filmów z różnych kategorii tematycznych. Są wśród nich najlepsze hollywoodzkie produkcje, kinowe hity i nowości. Wszystkie filmowe pozycje pochodzą z legalnych źródeł i są zabezpieczone przed kopiowaniem systemem Microsoft PlayReady DRM. Aktualnie, ponad 200 filmów w Cineman VOD można obejrzeć w jakości HD.

Twórcy aplikacji zadbali o to, by Cineman VOD na Smart TV był przyjazny, prosty w nawigacji i zrozumiały dla widza. W tym celu Insys stworzył nowy, dedykowany platformie telewizyjnej projekt graficzny. W porównaniu do wersji webowej, layout został przyciemniony i dostosowany do domowego odbioru treści. Jasnoszare tło zastąpiono grafitem z podświetleniem, zmieniono czcionki i rozmiary miniatur. Wszystko po to, by widz przed telewizorem poczuł się, jak podczas seansu w kinie.

Ponadto, w aplikacji Cinemana na Smart TV zintegrowano proces rejestracji z portalem cineman.pl. To bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkownika, który raz zakładając konto, może kupować filmy na obu platformach.