Przejdź do treści

SpeedUp Venture Capital Group inwestuje ponad pół miliona w Fanpoint – platformę dla administratorów fanpage’y na Facebooku

1 Bartłomiej Gola, Facebook, Fanpoint, Marcin Olejniczak, SoLoMo, SpeedUp Venture Capital Group, Szymon Kowalski

speedupFanpoint to zestaw gotowych mechanizmów, dających możliwość samodzielnego tworzenia zaawansowanych aplikacji na platformie Facebook. Obecnie jest to jedna z najbogatszych platform tego typu w Polsce i na świecie. Dzięki pozyskanej inwestycji jej twórcy planują zdobycie zagranicznych rynków i rozwój w kierunku rozwiązań SoLoMo.

Aplikacje są świetnym wsparciem dla osób, które mają większe oczekiwania niż standardowe opcje fanpage’a. – mówi Szymon Kowalski, jeden z twórców platformy. Rozwiązania Fanpoint pozwalają organizować konkursy, quizy, oferować kupony rabatowe, wprowadzić grywalizację, generować leady, zamieszczać produkty, oferty, katalogi, prezentować zdjęcia i filmy, a także kreować komunikację na wysokim poziomie w połączeniu z innymi portalami społecznościowymi. – dodaje.

W ofercie Fanpoint znajduje się obecnie 30 gotowych mechanizmów aplikacji podzielonych na 7 grup. Są to aplikacje: konkursowe, rozrywkowe, integrujące, multimedialne, informacyjne, komunikacyjne oraz e-commercowe. Wygląd oraz funkcje każdej aplikacji można indywidualnie dopasować a wybrane z nich posiadają swoją wersję mobilną. Ponadto administratorzy profili mają dostęp do statystyk na temat przebiegu prowadzonych działań.

Platforma działa w oparciu o model abonamentowy. Ceny abonamentów wahają się w zależności od stopnia potrzeb użytkownika oraz czasu dostępu do wybranej aplikacji/ pakietu aplikacji. Klienci mogą również liczyć na pomoc specjalistów Fanpoint w przygotowaniu kampanii z wykorzystaniem oferowanych przez platformę aplikacji.

W najbliższym czasie wspólnie będziemy rozwijać platformę w kierunku rozwiązań SoLoMo, czyli połączenia siły szeroko pojętych mediów społecznościowych z aplikacjami oraz możliwościami jakie daje geolokalizacja. – mówi Bartłomiej Gola, Partner Zarządzający SpeedUp Venture Capital Group. Obecnie Fanpoint wypełnia lukę między API dostarczanym przez Facebooka a użytkownikami nie posiadającymi wiedzy technologicznej. Twórcy platformy mają bardzo dużą wiedzę na temat mechanizmów działania Facebooka oraz sposobów angażowania jego użytkowników. – dodaje.

Twórcami platformy są Szymon Kowalski i Marcin Olejniczak. Zespół, który udało im się stworzyć śmiało można określić jako jeden z najlepszych w zakresie tworzenia aplikacji na Facebooka. Pracę nad aplikacjami na portale społecznościowe zaczęliśmy ponad cztery lata temu. Doświadczenie oraz obserwacje zebrane przez ten czas pozwalają nam tworzyć rozwiązania zarówno funkcjonalne jak i dopracowane technologicznie – Mówi Marcin Olejniczak. Dzięki pozyskaniu w ramach inwestycji ponad pół miliona złotych twórcy Fanpoint planują w najbliższym czasie stworzyć platformę do zarządzania działaniami w Social Business, wprowadzić wybrane mechanizmy na inne portale społecznościowe a także zdobyć zagranicznych klientów.

Do tej pory z aplikacji oferowanych przez Fanpoint korzystały takie marki, jak: IKEA, Multikino, Wittchen, Mastercook czy HBO.

SpeedUp Venture Capital Group, to wiodąca polska grupa funduszy wczesnej fazy inwestujących na wszystkich etapach rozwoju nowych przedsiębiorstw. W skład grupy wchodzą cztery fundusze SpeedUp IQbator, SpeedUp Investments, LMS Invest oraz SpeedUp Innovation.