Firma arvato utworzy prawie 100 miejsc pracy w Szczecinie

1 arvato Polska, Bertelsmann Media, Janusz Jankowiak

arvatoPrawie 100 nowych miejsc pracy w Szczecinie stworzy do końca 2013 roku arvato Polska – jedna z największych na polskim rynku firm, które specjalizują się w kompleksowym outsourcingu, m.in. w telefonicznej obsłudze klienta. Planowane zwiększenie zatrudnienia związane jest z realizacją nowego projektu dla światowego koncernu branży informatycznej oraz dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa.

Firma arvato Polska, wchodząca w skład koncernu Bertelsmann, od prawie dziesięciu lat prowadzi w Szczecinie wielojęzyczne contact center, które obsługuje światowe koncerny. Do końca tego roku przedsiębiorstwo chce zatrudnić 100 nowych pracowników.

„Plany te związane są z pozyskaniem nowego prestiżowego projektu od głównego klienta – światowego lidera z branży informatycznej, co wiąże się z koniecznością zatrudnienia w Szczecinie tak dużej liczby osób. Do ich zadań należeć będzie m.in. posprzedażowa obsługa klienta biznesowego” – wyjaśnia Janusz Jankowiak, Dyrektor Generalny arvato Polska, Prezes Zarządu Bertelsmann Media Sp. z o.o.

Obecnie trwa intensywna kampania rekrutacyjna nowych pracowników. Poszukiwane są osoby z biegłą znajomością języka niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, węgierskiego, czeskiego, słowackiego, rosyjskiego i francuskiego. Potencjalni pracownicy nie muszą mieć doświadczenia zawodowego – najważniejsza jest dobra znajomość języka obcego oraz komunikatywność. Dlatego oferta firmy kierowana jest również do obcokrajowców mieszkających w Szczecinie, którym firma zapewnia pracę w międzynarodowym środowisku.

„Przyszłym pracownikom gwarantujemy system szkoleń produktowych oraz warsztaty mające na celu podnoszenie ich kwalifikacji. Oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowy o pracę z konkurencyjnym wynagrodzeniem” – dodaje Janusz Jankowiak.

Contact center arvato w Szczecinie obecnie zatrudnia około 200 pracowników i prowadzi obsługę klientów z Europy w trzynastu językach obcych. Siedziba firmy mieści się w centrum Szczecina przy placu Rodła 9 – w budynku Pazim, w którym zajmuje dwa piętra. Jednak związane z nowym projektem wysokie wymagania dotyczące miejsca świadczenia usług oraz planowany przyrost zatrudnienia sprawiły, że firma od listopada 2013 roku działać będzie w nowej lokalizacji.

arvato Polska wchodzi w skład grupy arvato AG i jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann SE & Co. KGaA. Firma działa w Polsce od 1994 roku i świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie m.in. zaawansowanych rozwiązań informatycznych, korespondencji masowej, wysyłki i dystrybucji produktów, telefonicznej (contact/call center), obsługi klientów, specjalistycznych usług finansowych czy zarządzania dokumentami. arvato Polska posiada cztery oddziały Contact Center, trzy centra usługowo-logistyczne oraz jedno centrum BPO finansowego. W ośmiu lokalizacjach zatrudnia ponad 2000 pracowników.