Vivid Games ujawnia tytuł swojego nowego hitu. Godfire prezentowany na Gamescom

1 gamescom, Godfire: Rise of Prometheus, Platige Image, Remigiusz Kościelny, Vivid Games

vivid gamesGodfire: Rise of Prometheus to tytuł najnowszej superprodukcji Vivid Games i Platige Image. Nazwa i pierwsze detale gry zostaną ujawnione podczas największych targów gier na świecie – Gamescom w Kolonii. Premiera planowana jest w pierwszym kwartale 2014 r.

Inspirowany przez Grecką mitologię Godfire: Rise of Prometheus, to gra typu „Action & Adventure” cechującą się bogatą oprawą fabularną, a przede wszystkim intensywną rozgrywką. – Nasze doświadczenie zdobyte przy produkcji Real Boxing oraz współpraca ze studiem animacji Platige Image pozwoli nam osiągnąć standardy dotychczas nieosiągalne na platformach mobilnych. Nie bez znaczenia będzie również współpraca z naszymi partnerami technologicznymi. – zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. – Godfire: Rise of Prometheus, będzie miał własny odrębny styl wizualny, stworzony poprzez zmieszanie klasycznej greckiej estetyki z nowymi futurystycznymi elementami- dodaje Kościelny.

Przypomnijmy, że do produkcji gry została powołana spółka celowa, w której obok Vivid Games udziałowcami są Platige Image i Giza Polish Ventures. Strony przedsięwzięcia zapowiedziały, ze produkcja gry pochłonie co najmniej 1 mln zł, nie licząc kosztów promocji, która wyniesie kilkaset tysięcy złotych. – Nawet najlepszy produkt na świecie nie sprzeda się bez odpowiedniej promocji i marketingu, zwłaszcza w takiej branży jak nasza, gdzie rocznie pojawia się tak dużo produktów. Dlatego wybraliśmy do współpracy najlepsze firmy specjalizujące się w tej dziedzinie marketingu w Europie i USA – tłumaczy prezes. Podczas Gamescom wizytę na stoisku Vivid Games zapowiedziało kilkudziesięciu przedstawicieli prasy z całego świata.

godfireGodfire: Rise of Prometheus będzie kolejną po Real Boxing grą AAA z segmentu Premium. Rozbudowana kampania promocyjna rozpoczyna się już jutro na największych targach gier Gamescom w Kolonii. Jej  istotnym elementem są  najwyższej jakości materiały marketingowe autorstwa Platige Image Przypomnijmy, ze w ostatnim czasie studio to wyprodukowało głośne zwiastuny dla takich gier jak  Cyberpunk 2077 czy Wiedźmin 3.

W grze, gracze wcielają się w rolę Prometeusza, który wyrusza w misji odzyskania boskiej iskry dla świata śmiertelnych. Godfire: Rise of Prometheus bedzie pełen niebezpiecznych postaci i złych bogów znanym fanom mitologii greckiej. Podczas eksploracji świata, walki z przeciwnikami oraz rozwiązywaniu zagadek, gracze będą mieli pełną kontrolę nad poczynaniami głównego bohatera. Bieżące informacje o grze znajdować się będą na oficjalnej stronie pod adresem: http://www.godfiregame.com

Godfire: Rise of Prometheus ukaże się w I kwartale 2014 na telefony komórkowe i tablety z systemami iOS i Android.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu