Przejdź do treści

Sponsorowany przez Razera Zespół „Alliance” wygrywa 1,4 mln dolarów w turnieju DOTA2

1 Alliance, DOTA2, Razor

Sponsorowany przez europejski oddział firmy Razer, lidera w kategorii komputerów dla graczy o wysokiej wydajności, a także akcesoriów i oprogramowania,  zespół „Alliance” zwyciężył w wielkim finale i zdobył 1,43 miliona dolarów podczas turnieju „The International 3”, corocznych zawodów rozgrywanych w grę DOTA 2. Całkowita pula nagród wyniosła 2,87 miliona dolarów. To rekordowa kwota i największa do tej pory suma pieniędzy wywalczona podczas eSportowych zmagań w gry komputerowe i wideo.

Crowd

Do walki o pierwsze miejsce stanęło szesnaście najlepszych ekip grających w DOTA 2. Rozgrywany w mieszczącej ponad 3000 miejsc hali Benaroya Hall w Seattle, USA turniej „The International 3” rozpoczął się 3 sierpnia, a zakończył spektakularnym finałem w ostatnią niedzielę.

„Chwile takie jak ta dają nam olbrzymią satysfakcję. To dla nich jesteśmy zaangażowani w ideę eSportu, a także dlatego sponsorujemy na świecie ponad 400 graczy” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer. „Doskonały wynik ekipy „Alliance” oraz ubiegłoroczne zwycięstwo w turnieju League of Legends zespołu „Taipei Assassins” pozwala nam z jeszcze większym entuzjazmem wspierać ogólnoświatowy rozwój eSportu. To także kolejny powód, dla którego marka Razer istnieje w świadomości graczy i jest tak chętnie przez nich wybierana”.

Podczas finałowego starcia trzeciej edycji zawodów „The International”, zespół „Alliance” zmierzył się z czempionami pierwszego i finalistami drugiego turnieju – ukraińską ekipą „Na’Vi”. Szwedzi z „Alliance” wspięli się na wyżyny i wygrali trzy z pięciu finałowych pojedynków.

„To był niezwykle emocjonujący pojedynek toczony ze znakomitym rywalem. Żałujemy, że ktoś musiał go przegrać, ale z radością i dumą akceptujemy nagrodę” – powiedzieli członkowie „Alliance”. „To najwspanialszy dzień w naszej karierze profesjonalnych graczy i wielki dzień dla milionów fanów eSportu na całym świecie, którzy dzielą z nami ten moment”.

„Alliance” jest jedną z wielu ekip sponsorowanych przez Razera – markę, która zebrała wiele nagród, w tym „Best of Show,” “People’s Voice” oraz “Best in Gaming” podczas ostatniej edycji targów Consumer Electronics Show. Więcej informacji na temat profesjonalnych graczy sponsorowanych przez Razera, a także poradniki dla graczy marzących o zostaniu zawodowymi eSportowcami znajduje się pod adresem http://www.razerzone.com/academy/.