Przejdź do treści

Nextbike w Sopocie

1 Nextbike, Sopot

Rower Trójmiejski w sopockim kurorcie uatrakcyjni ofertę turystyczną i poprawi mobilność  komunikacyjną w mieście.  Zgodnie z podpisaną w dniu dzisiejszym umową na przełomie sierpnia i września Nextbike największy operator systemów rowerowych w Polsce uruchomi  7 stacji dokujących dla  80 rowerów w tym roku i kolejnych 60 w przyszłym .  
Rowerowy Sopot

JBF_3222W dniu 14 sierpnia władze Sopotu podpisały umowę z Nextbike Polska, operatorem samoobsługowych wypożyczalni rowerów  na  stworzenie pierwszej nadmorskiej sieci rowerowej z  docelową ilością 140 jednośladów. Od 15 marca do 15 listopada na rowerach Nextbike będzie można poruszać się pomiędzy stacjami zlokalizowanymi przy: dworcu PKP, SKM Sopot , SKM Sopot Kamienny Potok, w okolicy pętli autobusowej ul. 23 Marca, przy placu Przyjaciół Sopotu, przy Szkole Podstawowej nr 9, na Osiedlu Mickiewicza.  Taryfikator opłat  jest w trakcie ustalania, prawdopodobnie będzie uzależniony od pory roku oraz długości wypożyczenia.  Dla mieszkańców Sopotu będą przewidziane specjalne, atrakcyjne warunki. Władze Sopotu zapowiadają, że uruchomienie Roweru Trójmiejskiego to jeden z elementów nowej strategii Sopotu dotyczącej indywidualnej mobilności aktywnej.
Turystyczna odsłona Nextbike
Rower Trójmiejski w Sopocie  to innowacyjny projekt realizowany w nowej formule biznesowej.  System  pod względem technicznym nie będzie się  różnił od swoich odpowiedników w innych miastach Polski – powiedział prezes Nextbike’a Tomasz Wojtkiewicz  – jednakże w założeniu ma funkcjonować i finansować się bez wsparcia  Gminy. Sukces takiego modelu zależy w dużej mierze od  intensywności użytkowania i zainteresowania systemem turystów. Dopiero  po pełnym roku funkcjonowania będziemy mogli ocenić  w jakim zakresie rower ułatwia codzienne życie mieszkańców, a w jakim jest atrakcją turystyczną

Korzyści dla Sopotu
Systemy bezobsługowych wypożyczalni rowerowych przynoszą miastom same korzyści. Szybsze przemieszczanie się z punktu A do B, mniej korków na ulicach, ograniczenie hałasu w centrum, zmniejszenie emisji spalin (rowerzyści Nextbike od początku funkcjonowania systemu ograniczyli emisję  1200 ton CO2  do atmosfery) oraz  więcej miejsc parkingowych.  Wzorem innych miast rower miejski szybko docenią  mieszkańcy Sopotu, a  liczni goście i turyści zyskają wygodny i modny środek transportu  po mieście.  W nowoczesnych miastach  stawiających na zrównoważony rozwój i komunikację , rower jest nieodłącznym  elementem tkanki miejskiej, podnoszącym jakość życia.  Rowerowy lifestyle to znak czasu,  wspieranie profilaktyki zdrowotnej oraz promocja hasła:  jestem eco – żyje eco.

Więcej rowerów
Rozwój systemu rowerowego jest możliwy przy wsparciu lokalnych sponsorów. Firmy, które inwestują w stacje sponsorskie  w centrum lub przy własnych siedzibach,  dają szansę swoim pracownikom i klientom zadbać o kondycję fizyczną i zaoszczędzić na kosztach dojazdów.  Jednocześnie zapewniają doskonałą promocję  własnej  marki  – przyjaznej ludziom i środowisku.  Uzyskują też dostęp   do nowoczesnej, niestandardowej i mobilnej  formy reklamy. To doskonały przykład symbiozy biznesu z mieszkańcami miasta.