Przejdź do treści

Nowa ekstremalnie wytrzymała kamera termowizyjna typu bullet od Axis

Na rynek wchodzi kamera AXIS Q1931-E, zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach i niesprzyjającym klimacie. Urządzenie oferuje wysoki kontrast 384×288 rozdzielczości obrazów termowizyjnych i jest dostępne w konkurencyjnej cenie. To pierwsza kamera termowizyjna z funkcjonalnością AXIS Corridor Format, pozwalającą na efektywną ochronę obwodową instalacji przemysłowych, torów kolejowych czy długich ogrodzeń.

Axis Communications, światowy lider w dziedzinie sieciowego nadzoru wizyjnego, poszerza linię stałopozycyjnych kamer termowizyjnych przygotowanych do pracy na zewnątrz (ochrona obwodowa/terenu) o nowe urządzenie. AXIS Q1931-E to niedroga i solidna  sieciowa kamera termowizyjna typu bullet zaprojektowana specjalnie do nadzoru zewnętrznego w ciemności i trudnych warunkach atmosferycznych. Urządzenie typu „out-of-the-box” jest gotowe do pracy na zewnątrz i idealne do monitorowania obszarów, w których krytyczne jest wczesne wykrycie próby wtargnięcia. Ponadto unikalny format Axis Corridor pozwala dostarczyć pionowe pole widzenia kamery, co idealnie sprawdza się w sytuacjach takich jak monitorowanie długich ogrodzeń czy ochronie obwodowej.

Po udanym wprowadzeniu na rynek naszych pierwszych sieciowych kamer termowizyjnych prezentujemy teraz kolejne urządzenie, AXIS Q1931-E. Ten model wyznacza nowy standard wśród kamer termowizyjnych, zarówno pod względem niezawodnego wykrywania intruzów, jak i przystępności cenowej. Do tej pory kamery termowizyjne były tylko opcją uwzględnianą w przypadku wysokobudżetowych instalacji – mówi Agata Majkucińska, Key Account Manager Axis Communications, producenta sieciowych systemów nadzoru wizyjnego. Z AXIS Q1931-E przystępna technologia termowizyjna będzie dostępna jako uzupełnienie dowolnej instalacji nadzoru wizyjnego.

Cztery dostępne obiektywy do wyboru, rozdzielczość 384×288 i zaawansowany przetwornik obrazu, dodatkowo zwiększają efektywną powierzchnię i obszar objęty nadzorem. Urządzenie pozwala na maksymalną elastyczność w zakresie wykrywania i pola widzenia – od 220 m (50°) do 1800 m (6°), w zależności od wybranego obiektywu. Poza tym kamera obsługuje kluczowe funkcje nadzoru IP, takie jak H.264 i Motion JPEG, dwukierunkowe audio, pamięć lokalną oraz technologię Power over Ethernet. AXIS Q1931-E zapewnia zabezpieczenie antysabotażowe, detekcję ruchu oraz obsługę platformy programistycznej AXIS Camera Application Platform.

Model AXIS Q1931-E będzie dostępny za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis i będzie kosztować 2938 euro.

Pozostałe funkcje kamery Q1931-E:

– kompaktowa, lekka, trwała: spełnia wymogi norm IP66/NEMA4X oraz IK 10, odporna na działanie wody i kurzu, akty wandalizmu.

– może pracować w każdych warunkach pogodowych, funkcja Arctic Temperature Control umożliwia niezawodne uruchomienie w dowolnej temperaturze od -40°C do 50°C.

– funkcja dwukierunkowego audio, przydatna dla efektu odstraszania.

– możliwość lokalnego zapisu nagrywanych materiałów, wejście 24 V DC/AC.

– szybka w montażu dzięki jednokablowej instalacji i obsłudze technologii Power over Ethernet. Prosta i jednoznaczna mechaniczne, elektrycznie i optycznie instalacja sprawia, że kamera oferuje odpowiednią jakość obrazu w każdej sytuacji.

– może być łatwo zintegrowana z istniejącymi systemami bezpieczeństwa i innymi produktami.

AXIS Q1931-E może współpracować z oprogramowaniem systemowym należącym do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym utworzonej w ramach Axis Application Development Partner Program, AXIS Camera Station i uzupełniającego AXIS Camera Companion. Kamera obsługuje również AXIS Video Hosting System i ONVIF ułatwiający integrację systemu kamer.