Przejdź do treści

Letni Piknik z MLEKPOLEM-em – okazją do świętowania sukcesów

1 Mlekpol
Tagi:

10 sierpnia dostawcy, pracownicy i przyjaciele SM MLEKPOL, wraz ze swoimi rodzinami, uczestniczyli w IX Letnim Pikniku z MLEKPOL-em. Mimo kapryśnej pogody, na teren Klubu „Hades” w Grajewie, przybyło kilka tysięcy osób w tym wielu znamienitych gości, wśród nich Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki oraz Stanisław Kalemba, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– To spotkanie to doskonała okazja do podsumowania i świętowania dobrych wyników gospodarczych Spółdzielni za rok 2012 – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Pikniku Przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Zawadzki. – Światowa gospodarka targana jest kryzysem, natomiast Nasza Spółdzielnia zanotowała dalszy rozwój gospodarczy. Osiągnęliśmy najwyższy skup mleka w historii 1 374 mln l i jednocześnie rekordowy wynik w historii polskiego mleczarstwa – dodał.

www.wysokiniski.com  |  www.facebook.com/wysokiniski

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL przerabia dziennie 4 mln litrów mleka i osiągnęła wartość sprzedaży wyrobów własnych i usług powyżej 3 mld zł – powiedział Edmund Borawski, Prezes SM MLEKPOL. Dodał przy tym, że zamknięcie ubiegłego roku dodatnim wynikiem finansowym z działalności gospodarczej SM MLEKPOL to doskonała okazja do świętowania i rozmów o dorobku i przyszłości Polskiego Rolnictwa, Mleczarstwa i MLEKPOL-u.

Spółdzielcy, dostawcy i pracownicy SM MLEKPOL usłyszeli wiele słów uznania od ministrów gospodarki i rolnictwa. Rolnictwo jest najbardziej proeksportową gałęzią polskiej gospodarki – podkreślił wicepremier Janusz Piechociński. Według niego spółdzielnia z Grajewa, która sprzedaje za granicę 30% swojej produkcji, jest tego najlepszym przykładem.

Minister Rolnictwa, Stanisław Kalemba, zwrócił uwagę na rolę SM MLEKPOL, jako stabilnego i znaczącego dla regionu pracodawcy. Podkreślił również znaczenie spółdzielczości w rozwoju polskiego mleczarstwa, rolnictwa i regionu.

Była to również dobra okazja do wręczenia kilkudziesięciu dostawcom, pracownikom oraz partnerom współpracującym ze Spółdzielnią odznaczeń nadanych przez Prezydenta RP, Ministra Rolnictwa i Krajową Radę Spółdzielczą. SM MLEKPOL nagrodził największych producentów mleka w kategorii gospodarstwa indywidulane oraz wielkotowarowe.

Na uczestników pikniku czekała moc atrakcji.  Najmłodsi uczestnicy świetnie bawili się w wyznaczonych dla nich strefie rozrywki. Każda kobieta miała możliwość wykonania badania mammograficznego. Największym i zarazem najbardziej wyczekiwanym artystycznym wydarzeniem był występ gwiazdy wieczoru – zespołu Kombi.