Przejdź do treści

Piwa smakowe – odpowiedź na potrzeby konsumentów

1 Carlsberg, Jacek Stefaniak, Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara, Okocim Radler, Piwo smakowe

carlsbergPiwo stanowi jeden z najpopularniejszych napojów alkoholowych wśród Polaków – 47% dorosłych osób deklaruje, że po nie sięga. Cenione jest przede wszystkim za swoje walory smakowe. Nie można jednak pominąć faktu, że stanowi także doskonałe dopełnienie wolnych chwil oraz wielu spotkań towarzyskich. Piwo – trunek dostępny na całym globie – doczekało się swojego nieformalnego święta i już dzisiaj, 5 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara.

Świętowanie z kuflem piwa

Jeden z najstarszych i najbardziej popularnych napojów alkoholowych na świecie zajmuje wysokie miejsce wśród alkoholi najczęściej wybieranych przez mężczyzn. Oprócz dorocznych świąt i festiwali, od kilku lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. W ten dzień warto bliżej przyjrzeć się trendom konsumenckim oraz nowościom na rynku piwa w Polsce.

Piwo w Polsce postrzegane jest jako napój idealny na mniej oficjalne okazje, ponieważ towarzyszy luźnym i niezobowiązującym spotkaniom, dlatego też zajmuje tak wysoką pozycję wśród najchętniej kupowanych alkoholi – mówi Jacek Stefaniak, marketing manager marki Okocim. Co równie ważne, konsumenci chętnie wybierają tego typu produkt, ponieważ nie trzeba być koneserem, aby pić piwo. Często stanowi ono dopełnienie zwykłych, codziennych chwil oraz spotkań w szerszym gronie – dodaje.

Coś dla panów i pań

W ostatnim czasie zyskują lekkie warianty smakowe. Ich rosnący udział w rynku to między innymi rezultat zmian gustów smakowych Polaków, którzy poszukują w piwach oryginalności. Trend ten został dostrzeżony przez markę Okocim, która w tym roku poszerzyła swoją ofertę o piwo Okocim Radler.

Kategoria piw smakowych jest bardzo rozwojowa i rośnie z roku na rok. Jej popularność wynika między innymi ze zmian gustów Polaków, którzy poszukują nowych propozycji, łagodniejszych w smaku niż piwa tradycyjne. Naszą odpowiedzią na ten trend było wprowadzenie w kwietniu br. piwa Okocim Radler – mówi Jacek Stefaniak, marketing manager marki Okocim. Piwa smakowe takie jak Radler cieszą się popularnością także ze względu na niższą zawartość alkoholu – dodaje.

Mężczyźni wybierając piwo smakowe nastawiają się przede wszystkim na chwilę orzeźwienia. Ten rodzaj piwa zawiera dodatki soków owocowych oraz ma mniej alkoholu niż piwa tradycyjne, przez co cieszy się coraz większym zainteresowaniem męskiej części społeczeństwa. Panie z kolei wybierają lekkie piwa takie jak Okocim Radler, aby pokazać swoją kobiecość oraz dostarczyć sobie przyjemnych wrażeń smakowych. Zdarza się, że kobiety nie lubią smaku tradycyjnego piwa z powodu goryczki, która nie jest wyczuwalna w wersjach smakowych.