Przejdź do treści

Jak rozsądnie korzystać z usług subskrypcyjnych i jednocześnie oszczędzać pieniądze?

Korzystanie z różnych usług za pośrednictwem telefonu komórkowego dla niektórych osób jest już normą. Ich aktywacja znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie i często pozwala zaoszczędzić pieniądze. Nie każdy jednak pamięta o tym, by przed włączeniem usługi zapoznać się z zasadami jej użytkowania. O czym należy pamiętać decydując się na dostęp do tego typu usługi?

Wiele z usług ma charakter subskrypcyjny. Oznacza to, że za określoną opłatą otrzymujemy cyklicznie interesujące nas informacje, aplikacje bezpośrednio na nasz telefon komórkowy. Mogą to być informacje, dzwonki i obrazki na telefon komórkowy. Niektóre usługi, takie jak np. serwis badabee.com, umożliwiają także wysyłanie bezpośrednio z komputera, za pośrednictwem internetowej bramki SMS – tańszych niż standardowe – wiadomości tekstowych w dowolne miejsce na świecie. Należy jednak pamiętać, że zapisanie się do subskrypcji jest zawsze odpłatne.

Od czego zacząć?

Każdy słyszał historie osób, które lekkomyślnie, bez uprzedniego sprawdzenia zasad funkcjonowania danej usługi subskrypcyjnej, aktywowały ją na swoim telefonie, po czym były zaskoczone, że oprócz korzyści płynących z dostępu do usługi zobowiązani są do uiszczania określonej opłaty. Dodatkowo, osoby te nie wiedziały, w jaki sposób mogą wypisać się z subskrypcji, gdyż tego również wcześniej nie sprawdziły. Dlatego zanim zdecydujemy się na dostęp do danej usługi warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Sprawdź dokładnie, czego dotyczy usługa. Nigdy nie aktywuj usługi subskrypcyjnej bez dokładnego przejrzenia strony internetowej jej dedykowanej, na której bezwzględnie powinien znajdować się regulamin. Zapoznanie się z nim jest podstawowym elementem przemyślanego korzystania z usług subskrypcyjnych!
  • Poszukaj dodatkowych informacji. Jeśli pomimo przeczytania regulaminu, nadal nie rozumiesz zasad korzystania z serwisu, warto sprawdzić czy na stronie internetowej znajduje się dokument FAQ (Frequently Asked Questions), gdzie w prosty sposób opisane są odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zamieszczenie tego typu dokumentu na stronie danej usługi może świadczyć o tym, że serwis działa na jasno określonych zasadach. Dokument FAQ dedykowany usługom serwisu Badabee znajduje się na głównej stronie serwisu.
  • Sprawdź, w jaki sposób dezaktywować usługę. Każdy użytkownik powinien móc dokonać jej w dowolnie wybranym momencie. Informacja o tym, jak to uczynić powinna być umieszczona w regulaminie usługi i w dostępnym na stronie dokumencie FAQ. Najczęściej rezygnacja następuje po wysłaniu wiadomości o określonej treści pod bezpłatny numer telefonu. Np.  w przypadku dezaktywacji subskrybcji Badabee należy wysłać bezpłatnego SMSa o treści STOP BD pod numer 60235. Należy pamiętać, że wiadomość dezaktywująca serwis musi być w każdym przypadku wysłana z telefonu komórkowego, dla którego dany serwis został zamówiony.
  • Nie zwlekaj, gdy zauważysz błąd. Jeśli zauważysz jakiekolwiek błędy, które uniemożliwiają Ci sprawne korzystanie z usługi lub rezygnację z niej, niezwłocznie zgłoś błąd do Biura Obsługi Klienta, jak najdokładniej opisując problem, a także podając numer telefonu, dla którego wystąpił problem.

Rozsądne korzystanie przynosi korzyści!

Przemyślane i świadome korzystanie z usług subskrypcyjnych ułatwia użytkownikom nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale także w wielu przypadkach pozwala zaoszczędzić pieniądze. W okresie wakacyjnym wiele osób poszukuje sposobów, aby oszczędzić na wysyłaniu licznych SMSów, zwłaszcza tych poza granice kraju. Ciekawym rozwiązaniem jest usługa serwisu badabee.com potocznie określanego jako międzynarodowa bramka sms. Po aktywowaniu usługi zbiera specjalne Monety Badabee umożliwiające wysłanie za pomocą serwisu Badabee wiadomości tekstowych w dowolne miejsce na świecie. Użytkownik sam decyduje ile monet potrzebuje, w jakim momencie je wykorzysta i co najważniejsze, kiedy zrezygnuje z usługi.  Tak jak w przypadku każdej subskrypcji do korzystania z usługi serwisu  konieczne jest uiszczanie stałej opłaty. Przed aktywowaniem usługi należy zapoznać się z regulaminem! Szczegółowy regulamin serwisu wraz z dokumentem FAQ znajduje się na głównej stronie serwisu pl.badabee.com.