Rostelecom wybiera rozwiązania do współpracy wideo Polycom® RealPresence®, aby ograniczyć koszty i zwiększyć produktywność

1 NVision Group, Polycom RealPresence, Polycom RealPresence Experienc, Rostelecom

polycomFirma Polycom, Inc. poinformowała, że rosyjski operator telekomunikacyjny Rostelecom wybrał infrastrukturę wideo w postaci platformy Polycom RealPresence oraz zestawy do teleobecności Polycom® RealPresence® Experience (seria RPX™), aby usprawnić działalność i zwiększyć wydajność pracy w swojej centrali oraz w siedmiu biurach regionalnych w Rosji.

Rostelecom dostarcza ponad 100 milionom abonentów w Rosji zintegrowane rozwiązania telekomunikacyjne, w tym lokalne i międzystrefowe usługi telefoniczne, międzynarodowe i krajowe usługi dalekodystansowe, mobilną transmisję głosu i danych, szerokopasmowy dostęp do internetu oraz płatną telewizję. Firma chciała usprawnić komunikację i współpracę między rozproszonym personelem, a jednocześnie ograniczyć podróże pracowników. We współpracy z NVision, partnerem Polycom i dostawcą unikatowych rozwiązań i usług ICT, Rostelecom wdrożył siedem nowych zestawów Polycom® RPX™ w swoich rosyjskich biurach, aby zwiększyć zaangażowanie personelu i zmniejszyć koszty podróży między placówkami. RPX™ to w pełni immersyjna, angażująca wszystkich uczestników przestrzeń spotkań, która łączy wideo HD, dźwięk i współdzielenie treści na kinowej ścianie wideo, umożliwiając osobistą współpracę, która przebiega równie naturalnie, jakby wszyscy rozmówcy znajdowali się w jednym pokoju.

Od czasu zainstalowania immersyjnych zestawów wideo współpraca wideo stała się kluczem do komunikacji wewnątrz firmy Rostelecom. Wideo klasy korporacyjnej, które obecnie jest łatwo dostępne dla pracowników, wspomaga pracę zespołową i zmienia wyspy personelu oraz rozdrobnione systemy telekomunikacyjne w jedno zintegrowaną całość. Dla 170 000 pracowników w siedmiu regionalnych biurach błyskawiczne udostępnianie i dyskutowanie informacji oraz podejmowanie decyzji podczas bezpiecznych sesji współpracy wideo HD stanowi nieodzowny element sukcesu biznesowego.

Rozwiązania wideo Polycom, napędzane przez platformę Polycom RealPresence, zostały zaprojektowane i wdrożone przez partnera Polycom, firmę NVision Group, jako część projektu dostarczenia Rostelecomowi zunifikowanego systemu do współpracy wideo HD, które łączyłoby się ściśle z innymi technologiami współpracy i spełniało wymagania konferencyjne. Do kluczowych wymagań Rostelecomu należało bezpieczne i niezawodne rozwiązanie wideokonferencyjne, które pozwoliłoby pracownikom przebywającym w różnych miastach łatwo spotykać się i rozwiązywać problemy operacyjne, z dowolnego miejsca i o każdej porze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu