Przejdź do treści

Gosia Rdest nadal prowadzi w klasyfikacji nagrody „Who Zoom Award” w Formule 4

1 Brands Hatch, Formuła 4, Gosia Rdest, Who Zoom Award

media metropolisRywalizacja najlepszych młodych kierowców w międzynarodowym cyklu wyścigów Formuły 4 nabiera tempa. W gronie zawodników walczących o tytuł znajduje się reprezentantka Polski i jedyna przedstawicielka płci pięknej w F4 Gosia Rdest, która kolejny weekend na torze może zaliczyć do udanych.

Areną zmagań kierowców w piątej rundzie wyścigów Formuły 4 był tor Brands Hatch w Wielkiej Brytanii. Weekendowe wyścigi dostarczyły zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom wielu emocji. Dla Małgosi szczególnie udany był drugi wyścig, w którym wyprzedziła 4 kierowców i startując z 19 lokaty ostatecznie uplasowała się na 15 miejscu. Dzięki znakomitej jeździe Małgosia nadal utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji nagrody „Who Zoom Award”, która zostanie przyznana zawodnikowi z największą liczbą udanych manewrów wyprzedzania w przeciągu całego sezonu. W pozostałych dwóch wyścigach Małgosia zajęła 19 i 17 miejsce, a w klasyfikacji generalnej Polka awansowała o jedną lokatę i plasuje się na 17 miejscu.

Jazda na znakomitym torze Brands Hatch była wielkim wyzwaniem, gdyż praktycznie nie mieliśmy treningów na tym obiekcie. Podczas wyścigów było mnóstwo walki i kilka niebezpiecznych sytuacji. Dużo satysfakcji sprawia mi fakt, że udało mi się utrzymać pozycję lidera w klasyfikacji nagrody „Who Zoom Award”. W końcu, czy jest jakiś kierowca, który nie lubi wyprzedzać?! – powiedziała po wyścigach Małgosia. Bardzo pomógł mi mój nowy driver coach Joe Osborne, któremu serdecznie dziękuję za cenne wskazówki. Zmartwiło mnie tylko niepowodzenie mojego kolegi z zespołu, Matta Bella, który miał wypadek i być może ma złamany nadgarstek.  Ryzyko jest jednak wpisane w ten sport – dodała polska zawodniczka.

Kolejne zmagania Formuły 4 odbędą się już 17 i 18 sierpnia na torze Silverstone.

Wyniki sportowe Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl