Przejdź do treści

Firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. i CAT LC Polska rozpoczęły działalność w SEGRO Logistics Park Stryków

1 CAT LC, Ewa Wawer-Modrakowska, Magdalena Szulc, Radosław Rożek, SEGRO, SEGRO Logistics Park Stryków, Valeo Service Eastern Europe

segroNowi najemcy SEGRO Logistics Park Stryków – w jednej z kluczowych inwestycji SEGRO w regionie – firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. oraz CAT LC Polska rozpoczęły działalność w nowej lokalizacji. W ramach zawartych w ubiegłym roku umów długoterminowych firmy wynajęły łącznie około 11 000 m² powierzchni magazynowej i biurowej o wysokim standardzie zrealizowanej w systemie build-to-suit. Rozpoczęcie operacji w ramach SEGRO Logistics Park Stryków zainaugurowało kolejny etap współpracy obu klientów SEGRO.

Firma Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o., wchodząca w skład międzynarodowej grupy, znajduje się w czołówce największych producentów samochodowych części zamiennych. Specjalizuje się w  projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów oraz kompletnych modułów i rozwiązań do samochodów osobowych i ciężarowych. „Podjęliśmy decyzję o zlokalizowaniu naszego centrum dystrybucyjnego w SEGRO Logistics Park Stryków z powodu atrakcyjnej lokalizacji, w tym bliskości węzła łączącego autostrady A1 i A2, umożliwiającej nam optymalizację dystrybucji w tym regionie Europy. Dodatkową zaletą jest oferowany przez SEGRO wysoki standard realizacji inwestycji, co stanowi dla nas istotny aspekt operacji. Efektywna współpraca z zespołem SEGRO na każdym etapie realizacji i użytkowania obiektu oraz doskonała lokalizacja inwestycji sprawiają, że nie wykluczamy również dalszej rozbudowy w ramach inwestycji.” stwierdziła Ewa Wawer-Modrakowska, Dyrektor Jakości i Logistyki Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o.

CAT LC Polska – operator logistyczny, należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT – w Polsce obsługuje swoich klientów od 1994 r., oferując kompleksowe usługi logistyczne w zakresie dystrybucji krajowej przesyłek – w systemie dostaw nocnych, dziennych, międzynarodowej i krajowej spedycji ładunków częściowych, całopojazdowych i ponadgabarytowych, a także świadczący serwis w ramach obsługi magazynowej i celnej. Specjalizacją firmy są także dostawy najwyższego priorytetu TopCAT oraz dedykowane rozwiązania dla logistyki jednośladów BikeCAT. Firma koncentruje swoje działania na obsłudze sektora motoryzacyjnego, przy nieustającym rozwoju współpracy z klientami innych gałęzi przemysłu i handlu.

Otwarta w SEGRO Logistics Park Stryków platforma logistyczna, będąca integralną częścią ogólnopolskiej sieci dostaw CAT LC Polska jest kolejnym obiektem tego typu, uruchomionym przez firmę.

„Naszym założeniem jest indywidualne dopasowanie proponowanych rozwiązań logistycznych do potrzeb naszych klientów, dlatego doskonałe położenie SEGRO Logistics Park Stryków w pełni umożliwia nam realizację tego celu. Obiekt przekazany przez SEGRO stanowi kolejny kamień milowy we współpracy z Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o., a pierwsze tygodnie operacji w SEGRO Logistics Park Stryków potwierdziły, że jedną z zalet tej lokalizacji jest skrócenie czasu dostaw oraz optymalizacji operacyjnej obu firm. Położenie platformy z całą pewnością wpłynie również pozytywnie na terminy dostaw realizowanych dla naszych innych klientów. Zespół SEGRO umożliwił nam szybką i rzetelną realizację projektu” – podkreśla Radosław Rożek, Kierownik Dystrybucji Krajowej CAT LC Polska.

Firma SEGRO przekazała nowym najemcom blisko 11 000 m2 w ramach spełniającego najwyższe standardy obiektu w SEGRO Logistics Park Stryków, zrealizowanego w systemie build-to-suit. Firma Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. przeznaczyła prawie 9 000 m² na powierzchnię magazynową i biura, a CAT LC Polska przejęła od SEGRO blisko 2 000 m² powierzchni.

„Rozpoczęcie operacji przez kolejnych najemców w SEGRO Logistics Park Stryków potwierdza znaczenie naszej inwestycji jako jednego z najważniejszych centrów logistycznych w Polsce. Cieszymy się, że w ramach rozwoju współpracy partnerskiej firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. oraz CAT LC Polska wybrały naszą inwestycję, położoną w bezpośredniej bliskości najważniejszych szlaków komunikacyjnych regionu, i pozytywnie oceniają pierwsze tygodnie operacji w nowym obiekcie.” podkreśla Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Stryków (dawniej Tulipan Park Stryków) to największe centrum logistyczne SEGRO w Europie Centralnej. Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w pobliżu węzła autostrad A1 i A2 inwestycja zapewnia doskonałe warunki do dystrybucji towarów, a dobra współpraca dewelopera z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie działalności na preferencyjnych warunkach.