TP-LINK TL-WR710N – router z pomysłem

1 TL-WR710N, TP-LINK

tp-linkTo, co zwraca uwagę przy pierwszym kontakcie z routerem TL-WR710N to interesujący design oraz kompaktowe gabaryty. Po bliższym zapoznaniu się z najnowszym produktem TP-LINK uznanie wzbudzi także zakres funkcji. Urządzenie, pomimo niewielkich rozmiarów, pod względem funkcjonalności praktycznie w niczym nie ustępuje większej konkurencji. TL-WR710N może pracować aż w pięciu trybach: Router bezprzewodowy (tryb domyślny), Klient, Wzmacniacz sygnału, Punkt dostępowy oraz Klient WISP. Router TP-LINK TL-WR710N doskonale sprawdzi się zarówno w trakcie wyjazdów jak i pracy w domu lub biurze.

Urządzenie wyróżnia się wbudowanym zasilaczem oraz wtyczką pozwalającą na podłączenie go bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Dzięki temu nie potrzebujemy dodatkowych kabli czy adapterów. Uniwersalny port USB pozwala na podłączenie zewnętrznego dysku i udostępnianie wybranych zasobów w sieci lokalnej, może również służyć do ładowania smartfonów i tabletów (gwarantowane na wyjściu napięcie 5V i prąd o natężeniu 1A). Na uwagę zasługują także dwa wejścia RJ45 – pierwszy to stały port LAN, drugi, w zależności od trybu działania, może pracować jako port WAN/LAN.

TL-WR710N – tryby pracy

  • Router bezprzewodowy (domyślny) – pozwala na stworzenie lokalnej sieci bezprzewodowej, w ramach której możemy udostępniać połączenie z internetem wielu urządzeniom bezprzewodowym. Z trybu tego możemy korzystać zarówno w domu, pracy jak i np. w hotelu.
  • Klient – umożliwia podłączenie do sieci bezprzewodowej urządzeń wyposażonych jedynie w port Ethernet, np. konsola do gier, odtwarzacz multimedialny czy telewizor.
  • Wzmacniacz – w trybie tym TL-WR710N wzmacnia siłę sygnału i zasięg istniejącej sieci bezprzewodowej.
  • Punkt dostępowy – urządzenie umożliwia podłączanie urządzeń bezprzewodowych do istniejącej sieci Wi-Fi.
  • Klient WISP – router pozwala na połączenie się z siecią bezprzewodowego dostawcy internetu oraz utworzenie własnej, bezprzewodowej sieci.

Router TP-LINK TL-WR710N objęty jest 24. miesięcznym okresem gwarancyjnym i jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 99 zł brutto.

Specyfikacja techniczna:

Porty

1 port WAN/LAN, RJ45. 10/100Mb/s
1 port LAN, RJ45, 10/100Mb/s
1 port USB

Standardy bezprzewodowe

IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b

Typ anteny

Wbudowana

Wymiary (S x G x W)

85 x 75 x28 mm

Częstotliwość pracy

2.4-2.4835GHz

Tryby pracy bezprzewodowej

Router, Klient, Repeater. Punkt dostępowy, Router – Klient WISP

Prędkość transmisji

do 150Mb/s

Funkcje transmisji bezprzewodowej

Włączanie/wyłączanie transmisji bezprzewodowej, most WDS, WMM, statystyki transmisji bezprzewodowej

Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej

64/128/152 bitowe szyfrowanie WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK

DHCP

Serwer/klient DHCP, lista klientów DHCP, rezerwacja adresów

Funkcja Quality of Service

WMM, kontrola przepustowości

Port Forwarding

Serwery wirtualne, Port Triggering, UPnP, DMZ

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu