Przejdź do treści

Uboat-Line wchodzi mocniej w branżę e-commerce

1 e-TransBus.eu, eTransBus.pl, Grzegorz Misiąg, Uboat-Line, WZSAM

uboat-lineDziałająca w obszarze usług logistycznych Spółka z NewConnect, zwiększyła zaangażowanie w WZSAM S.A. Obecnie Uboat-Line posiada ponad 37 proc. akcji właściciela serwisów eTransBus.pl i e-TransBus.eu. To kolejny krok w budowie drugiej nogi biznesowej Spółki.

WZSAM S.A. jest spółką tworząca systemy wsparcia działań biznesowych firm z branży logistycznej i turystycznej. Obecnie prowadzi m.in. dwa serwisy: eTransBus.pl i e-TransBus.eu, które skupiają firmy świadczące usługi przewozu osób i ich klientów pomagając im zawierać transakcje na najlepszych dla obu stron warunkach.

„Ostatnie kwartały okazały się przełomowe w rozwoju naszej spółki. Nie tylko udało nam się rozpocząć z sukcesem działalność na kolejnych rynkach, ale i znacząco poprawić wyniki finansowe. Jako dynamiczny podmiot wciąż poszukujemy możliwości na zwiększenie i dywersyfikację źródeł przychodów i zysków. Wejście w branżę e-commerce jest jednym z tych kierunków ” – mówi Grzegorz Misiąg, Prezes Zarządu Uboat-Line S.A.

Jak podkreśla Grzegorz Misiąg oferty Uboat-Line oraz oferta WZSAM S.A. uzupełniają się. Spółka z NewConnect liczy, że dzięki licznym synergiom uda się zwiększyć skalę działania obu podmiotów oraz stworzyć i rozwinąć nowe produkty.

„Oba biznesy doskonale do siebie pasują natomiast w żaden sposób nie są wobec siebie konkurencyjne. Wręcz przeciwnie, zaangażowanie w WZSAM S.A. pozwoli nam rozbudować portfolio usług i jeszcze mocniej przywiązać naszych klientów. Z naszej strony kluczowe będzie wniesienie naszych zagranicznych kontaktów i kompetencji, które pozwoli dynamicznie rozwinąć wspomniane wcześniej serwisy” – dodaje Grzegorz Misiąg.

Uboat-Line specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Oferuje im kompleksową usługę, która obejmuje m.in. rezerwację przepraw promowych z większości portów europejskich, rezerwację przepraw dla pojazdów ponadnormatywnych oraz przewożących ładunki niebezpieczne a także fracht morski. Oferta Spółki obejmuje też sprzedaż winiet na przejazdy we Francji, Hiszpanii i Włoszech oraz obsługę transportu intermodalnego na kluczowych trasach Europy.

Uboat-Line osiągnął w I kwartale 2013 r. zysk netto na poziomie 1,173 mln zł wobec 131 tys. zł zysku przed rokiem. Przychody wzrosły prawie dwukrotnie do 11,373 mln zł. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 1,558 mln zł wobec 164 tys. zł przed rokiem. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły do 11,373 mln zł wobec 6,127 mln. Spółka rozpoczęła pracę nad przejściem na główny rynek warszawskiej giełdy. Do jej debiutu ma dojść w pierwszej połowie 2014 roku.