Przejdź do treści

Nowe, kompaktowe, ekonomiczne drukarki i urządzenia wielofunkcyjne od Ricoh

1 Joanna Marczak, Ricoh, SP 201N, SP 204SFN, SP 204SN

ricohRicoh Polska wprowadza do oferty SP 201N/ SP 204SN/SP 204SFN – monochromatyczne drukarki i urządzenia wielofunkcyjne A4.

Wszystkie urządzenia pracują z prędkością 22 str./min., są łatwe w użyciu i co ważne –gotowe do pracy w sieci. Ich niewielkie wymiary oszczędzają cenne miejsce na biurku, sprawiając, że są odpowiednie dla rynku SOHO, który ma zapotrzebowanie na wysokowydajne, kompaktowe urządzenia w niskiej cenie.

„Toner typu all-in-one i niska cena zakupu sprawiają, że nasze nowe produkty to dobra inwestycja dla biur domowych i małych firm” – mówi Joanna Marczak, Product Manager w Ricoh Polska.

Wersja MFP posiada 2-liniowy panel sterowania LCD, który zapewnia ciągły widok na status drukowania. Niski poziom hałasu podczas pracy sprawia, że środowisko pracy jest ciche.

Użytkowanie jest proste dzięki pełnej obsłudze z przodu urządzenia – szybko i bezproblemowo można wymienić toner i załadować papier. Wbudowana kaseta na papier mieści 150 arkuszy, co oznacza, że urządzenia te mogą wyprodukować większe ilości dokumentów bez potrzeby dokładania papieru podczas drukowania konkretnego zadania.

Wszystkie trzy urządzenia drukują w rozdzielczości 1200 x 600 dpi, a SP 204SN/SP 204SFN skanuje obrazy do 600 dpi. Zeskanowane dokumenty mogą być wysłane e-mailem lub bezpośrednio do komputera. Modem Super G3 w urządzeniu SP 204SFN zapewnia bezproblemowe, szybkie i wydajne faksowanie. Przydatna funkcja kopiowania dowodu tożsamości sprawia, że obie strony dowodu są kopiowane na jednej stronie. Jest również możliwość drukowania ze znakiem wodnym, która zapewnia dodatkową ochronę poufnych dokumentów.

Kolejne modele z serii zostaną wprowadzone w kolejnych miesiącach 2013 roku.