Przejdź do treści

Bezpieczeństwo w każdym calu

1 CAL.pl, SSL, Trustwave Secure E-mail Digital ID

calGwarancja bezpieczeństwa w sieci jest kluczowa dla wszystkich internautów. Dzięki niej mogą spać spokojnie, ponieważ ich dane przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej są zabezpieczane certyfikatem SSL.

Stosowanie certyfikatów SSL to dziś najpopularniejsza metoda ochrony informacji przesyłanych między użytkownikami sieci. Zapewniają one poufność i integralność transmisji danych. Jednocześnie uwierzytelniają serwer, z którym łączy się użytkownik, co potwierdza tożsamość strony internetowej. Dzięki certyfikatowi SSL i szyfrowanemu połączeniu użytkownik internetu ma pewność, że jego korespondencja nie wpadnie w niepowołane ręce.

E-mail zamiast długopisu

Dzięki technologii podpisu cyfrowego i specjalnemu szyfrowaniu danych przesyłanych w każdym e-mailu, internauta może się lepiej komunikować z odbiorcami jego wiadomości, ponieważ poczta zabezpieczona certyfikatem zapewnia integralność wiadomości, prywatność korespondencji oraz uwierzytelnianie e-maili.

Niezależnie od narzędzi, za pomocą których użytkownik internetu się komunikuje,  w sprawach formalnych, urzędowych czy biznesowych, niezbędna jest stuprocentowa pewność i wiarygodność jego tożsamości. Tę gwarancję zapewnia właśnie podpis cyfrowy. Dzięki niemu internauta może załatwiać wszystkie istotne sprawy szybko, bezpiecznie i komfortowo .

Po(d)pisz się!

Podpis elektroniczny to własny, osobisty podpis w cyfrowym świecie. Ma taką samą ważność jak unikalny, odręczny podpis. Posiada również taką samą moc prawną, tzn. może być wykorzystywany do oficjalnego podpisywania i nadawania mocy prawnej wszelkim dokumentom, które funkcjonują w wersji elektronicznej. Oczywiście, nie jest to wzór unikalnego podpisu odręcznego, ale działa na podobnej zasadzie. To znaczy, że jest jedyny w swoim rodzaju, przypisany tylko danej osobie  fizycznej i zawsze możliwy do weryfikacji.

Jeśli ktoś wysyła deklaracje do ZUS-u i Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną, to podpis cyfrowy będzie do tego niezbędny. Można używać go również do podpisywania wszystkich dokumentów firmowych, nadając im moc prawną. Sygnowanie podpisem elektronicznym umów, faktur, deklaracji, wniosków i formularzy wysyłanych przez internet jest nowoczesne i wygodne.

Nadciąga fala zaufania

W ofercie firmy cal.pl jest kilkadziesiąt certyfikatów dostosowanych do potrzeb różnych klientów. Zostały one podzielone na działy zgodnie z nazwą producentów certyfikatów. Trustwave Secure E-mail Digital ID pozwala zabezpieczyć komunikację mailową w łatwy i tani sposób. Ten certyfikat chroni prywatność zarówno treści maili, jak również załączników dodanych do listu. Dodatkowo zabezpiecza on i weryfikuje nadawcę maila, dzięki czemu zabezpiecza przed potraktowaniem wiadomości jako SPAM, spoofing czy phishing na serwerze pocztowym odbiorcy. Certyfikat skutecznie chroni komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej przy nakładzie minimalnych środków finansowych.

Dzięki certyfikatowi i szyfrowaniu właściciel strony WWW ma pewność, że wszelkie poufne dane nie wyciekną na zewnątrz. Buduje to prestiż i zaufanie do nadawcy wiadomości e-mail. Certyfikaty SSL nie są w żadnym razie czymś, na czym warto oszczędzać, dlatego warto mieć najlepszy certyfikat, na jaki stać daną osobę.