Sieć Radia Plus z rekordową słuchalnością

1 Piotr Rzepka, Radio PLUS

radio plusPo zmianie formatu muzycznego sieć Radia Plus w błyskawicznym tempie zwiększa słuchalność.

Na początku kwietnia br. Grupa Radiowa Time przejęła programowanie sieci Radia Plus od Grupy Eurozet. Format muzyczny sieci zmienił się z „Łagodnych Przebojów” na muzykę rytmiczną w myśl nowego sloganu „Radio Plus – Zawsze w Rytmie”. Zmianie uległ również program sieci – odświeżono formułę dotychczasowych pasm, a na antenie pojawiły się nowe audycje i nowi prowadzący.

W trakcie pierwszych trzech miesięcy nadawania w zmienionej formule słuchalność sieci Radia Plus znacznie wzrosła. Według najnowszych wyników badania Radio Track udział w czasie słuchania Radia Plus w okresie kwiecień-czerwiec w grupie docelowej sieci, czyli 30-75 lat, wyniósł 2,5 %. W fali styczeń-marzec br. wynosił natomiast 1,0 %. W ubiegłym roku w tym samym okresie (kwiecień-czerwiec 2012) sieć Radia Plus osiągnęła wynik 0,9 %. Z kolei w grupie wiekowej 15-75 lat udział w czasie słuchania Radia Plus wyniósł 2,4 %, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w stosunku do fali styczeń-marzec br. (0,9 %) oraz ponad trzykrotny wzrost w porównaniu do wyników z ubiegłego roku (fala kwiecień-czerwiec 2012 – 0,7 %).

Są to najlepsze wyniki słuchalności Radia Plus od września 2010 roku, kiedy to Radio Plus i VOX FM połączyły się w jedną sieć radiową. Od momentu połączenia sieci do końca marca br. udział w czasie słuchania Radia Plus w grupie wiekowej 30-75 lat kształtował się w granicach 0,7 % – 1,3 %, natomiast w grupie 15-75 lat – w granicach 0,6 % – 1,1 %.

Rośnie też liczba fanów na profilu stacji na Facebooku – w trakcie trzech miesięcy od zmiany formatu nowe Radio Plus polubiło blisko 9 tysięcy osób.

– Cieszymy sie, że zmiany, które wprowadziliśmy w kwietniu, zostały tak szybko i tak pozytywnie przyjęte przez słuchaczy – mówi Piotr Rzepka, nowy dyrektor programowy sieci Radia Plus – Taki wzrost słuchalności pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mamy jeszcze dużo planów, które chcemy wprowadzić na antenę Radia Plus, mogę też już zdradzić, że jesienią szykujemy dużą akcję promocyjną.