Już po pierwszej rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej

1 Politechnika Wrocławska, Równaj do najlepszych

politechnika wrocławskaInżynieria biomedyczna (6,5 osoby na 1 miejsce), informatyka (4,5 osoby na 1 miejsce), gospodarka przestrzenna, matematyka stosowana oraz automatyka i robotyka (4 osoby na 1 miejsce) – te kierunki najczęściej wybierali kandydaci na studia podczas pierwszej rekrutacji na Politechnikę Wrocławską.

W internetowym serwisie rekrutacyjnym zarejestrowało się prawie 12 tys. osób. Uczelnia  planuje przyjąć 9 tys. kandydatów na studia I stopnia we Wrocławiu i w Zamiejscowych Ośrodkach Dydaktycznych (Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica). Obecnie politechnika we Wrocławiu kształci ponad 35 tys. osób i co roku wypuszcza średnio 7 tys. absolwentów. W ubiegłym roku 3119 osób ukończyło studia magisterskie, 3607 studia inżynierskie (I stopień – 7 semestrów) oraz 289 studia licencjackie (I stopień – 6 semestrów).

W nowym roku akademickim przyjęci na studia będą mogli skorzystać z nowych programów. „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej” to propozycja dla najzdolniejszych studentów. Od pierwszego miesiąca nauki otrzymają oni stypendium naukowe, indywidualną opiekę naukową i miejsce w akademiku. 500 lub 300 złotych może otrzymać kandydat, który jest olimpijczykiem, laureatem Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych lub posiada wskaźnik rekrutacyjny powyżej 500 punktów**. Ponadto przez cały okres studiów inżynierskich uczelnia zapewnia indywidualną opiekę tutora – pracownika naukowego, który konsultuje projekty, sugeruje literaturę naukową oraz wskazuje interesujące wydarzenia z dziedziny wybranej przez studenta.  Każda osoba objęta programem może również liczyć na zagwarantowane miejsce w domu studenckim na pierwszym roku nauki.

Od października studenci będą mogli skorzystać z programu „Równaj do najlepszych” i wziąć udział w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach z dwóch przedmiotów realizowanych na pierwszym roku: Analiza matematyczna 1 oraz Fizyka 1. To propozycja dla tych, którzy chcieliby się poczuć pewniej podczas pierwszej sesji egzaminacyjnej.