Ponad 100 000 fanów FanPage’a Kamis-życie ze smakiem

1 Facebook, Kamis, Magda Bartoszewicz, Życie ze smakiem

kamisJuż ponad 100 000 użytkowników Facebooka gotuje, piecze, smaży i grilluje z marką Kamis.

FanPage Kamis-Życie ze smakiem! powstał w 2010 roku. Średnio tygodniowo powstaje na nim ok. 15 wpisów, a każdy z nich wywołuje ponad 80 reakcji (polubień, udostępnień i komentarzy). Fani marki Kamis chętnie i często dzielą się swoimi przepisami, zdjęciami potraw oraz poradami dotyczącymi gotowania – zarówno na samym FanPage’u poprzez umieszczanie na nim swoich postów, jak i dzięki przygotowanym dla nich aplikacjom.

W przeciągu ostatnich 3 lat na FanPage’u użytkownicy mogli wypróbować ponad 30 aplikacji, w których sprawdzana jest ich zręczność, wiedza kulinarna czy umiejętność przygotowania i ozdobienia przygotowanych dań. Jednym z ciekawszych konkursów była przeprowadzona w listopadzie 2012 roku aplikacja polegająca na zaprojektowaniu najpiękniejszego fartuszka kuchennego. Wpłynęło ponad 7000 zgłoszeń, a kilkadziesiąt wybranych przez komisję fartuszków zostało odszytych według projektów użytkowników.

Dużą popularnością cieszą się także konkursy fotograficzne oraz okolicznościowe – związane z poszczególnymi świętami oraz okolicznościowymi daniami. FanPage buduje jednak swoją popularność nie tylko na aplikacjach, ale przede wszystkim na interakcji z fanem i na zbudowaniu więzi.

“Nasz FanPage to miejsce spotkania ludzi w Internecie, którzy kochają jeść i gotować, a świat przyprawy Kamis jest dla nich inspiracją”, tłumaczy Magda Bartoszewicz, PR manager marki Kamis – “Spotykamy się z fanami podczas warsztatów kulinarnych czy spotkań dla blogerów kulinarnych jak np. Food Blogger Fest, którego jesteśmy współorganizatorem. Nasi fani bardzo pozytywnie odbierają komunikację na FanPage’u, komunikują i komentują także wzajemnie swoje wpisy i poznają się w realu, gdzie wymieniają się przepisami lub wspólnie gotują. Udało nam się stworzyć wyjątkową społeczność”.

Agencją odpowiedzialną za strategię i realizację komunikacji na Facebooku, jak również stronę wizualną oraz aplikacje jest leniva studio.