PGE Obrót S.A… Dla lokalnej społeczności

1 Paweł Prządka, PGE Obrót

pgeFestiwal muzyki organowej, szkolne konkursy, międzynarodowe zawody modelarskie, festiwal teatralny…. To przykłady ważnych dla lokalnych społeczności wydarzeń, które w ciągu ostatnich kilku tygodni wsparła finansowo PGE Obrót S.A.

Angażowanie się w życie lokalnej społeczności i wspieranie ważnych projektów i wydarzeń jest nieodłączną częścią działań podejmowanych przez PGE Obrót S.A.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z elementów, na którym skupiamy swoją uwagę, myśląc o wizerunku Spółki – mówi Paweł Prządka, Prezes PGE Obrót S.A.

Takie działania są dostrzegane. PGE Obrót S.A otrzymała niedawno tytuł Mecenasa Kultury za szczególne wsparcie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku. Festiwal sponsorowany jest przez Spółkę od dwóch lat. Od kilku sezonów Spółka wspiera także Międzynarodowe Zawody Modelarskie w Wierzawicach zaliczane do Pucharu Świata. W tym roku pasjonaci modeli latających przyjechali na zawody m.in. z: Holandii, Serbii, Węgier, Ukrainy, Słowacji i Polski.

Z całej Europy przyjechali także aktorzy na Festiwal Teatralny „Walizka” w Łomży. Festiwal na stałe wpisał się na mapę kulturalnych wydarzeń w kraju. PGE Obrót S.A. była Złotym Sponsorem tego wydarzenia.

Dzięki wsparciu Spółki swoje pomysły mogli zrealizować uczniowie. W gminie Nadarzyn dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowały konkurs pod hasłem „Szkołą z energią”. Forma prac była różnorodna: prezentacje multimedialne, filmy, prace plastyczne, ulotki informacyjne. Z kolei Stare Miasto-Park z Leżajska zorganizowało w szkołach II Konkurs Ekologiczny „Bądź Eko – segreguj odpady”. Przez cały rok szkolny mieszkańcy i uczniowie danej miejscowości zbierali surowce wtórne.

Szczególnie wzruszające były spotkania z chorymi i niepełnosprawnymi. PGE Obrót S.A wsparła V Podkarpacką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych w Zamościu. Z kolei dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie otrzymały prezenty, które przed Dniem Dziecka pracownicy Spółki ofiarowali podczas specjalnie zorganizowanej zbiórki.

PGE Obrót S.A. nie zapomniała także o zawodach sportowych, w których wzięli udział dziennikarze. Spółka wsparła 52. Tenisowe Mistrzostwa  Polski Dziennikarzy w Zamościu. Podczas VIII Regat Dziennikarskich SDP na zalewie solińskim specjalny puchar Prezesa PGE Obrót S.A. trafił do wyjątkowej załogi. Puchar był nagrodą dla… najbardziej wytrwałych uczestników regat.