HaloNet obniża stawki za SMS-y i wprowadza SMS VOICE

1 HaloNet, HaloNet SX, SMS Voice

halonetOd 10 lipca br. telefonia HaloNet obniża stawki cenowe za wysyłanie krajowych i zagranicznych wiadomości SMS.

Jak wynika z czerwcowego „Raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2012″ przedstawionego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) Polacy wysłali w 2012 roku 52,6 miliardów wiadomości SMS, a więc o 2,1% więcej niż w roku 2011 (na jedną osobę przypadło średnio 1381 SMS-ów). Na podstawie tych danych można stwierdzić, że przekazywanie informacji przy użyciu SMS-ów jest i zapewne będzie przez jeszcze długi czas bardzo często stosowane przez naszych rodaków.

Biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność SMS-ów telefonia internetowa HaloNet, postanowiła dodatkowo zachęcić swoich klientów do przesyłania SMS-ów poprzez obniżenie kosztów takiej wysyłki. W związku z tym od 10 lipca br. stawka cenowa za wysłanie wiadomości SMS na polski numer GSM wyniesie 13 groszy brutto, a na zagraniczny numer GSM – 33 grosze brutto.  W porównaniu z wcześniejszymi stawkami koszt wysłania SMS-a na polski numer zmniejszy się zatem o 7 groszy, a na zagraniczny o 12 groszy.

Dodatkowo HaloNet wprowadził  nową usługę do swojej oferty tj. SMS VOICE. SMS VOICE to odmiana SMS-a, który jest dostarczany odbiorcy w wersji dźwiękowej. Żeby go wysłać wystarczy wejść do panelu klienta telefonii HaloNet (zakładka SMS VOICE) lub skorzystać z programu HaloNet SX (przycisk SMS VOICE) i wpisać w odpowiednich polach konkretne dane: numer telefonu adresata i treść wiadomości. Wprowadzona treść wiadomości zostanie przez syntezator mowy przetworzona na komunikat w wersji audio i w takiej postaci dostarczona do adresata. SMS VOICE można przesyłać na polskie numery: komórkowe oraz stacjonarne. Koszt przesłania SMS VOICE na numer stacjonarny wynosi 7 groszy brutto, a na numer GSM 17 groszy brutto. Szczegółowe informacje na temat nowej usługi HaloNet można znaleźć pod adresem: http://www.halonet.pl/oferta/usluga-sms-voice/