Bezpieczne wakacje z Plusem

1 Bezpieczne wakacje, Krzysztof Ibisz, Marek Horczyczak, Paulina Sykut-Jeżyna, Plus, Plus Stunt Grand Prix 2013, Polsat News, Telewizja Polsat

plusZasady udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa, a także wiele cennych wskazówek na temat bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. Już w najbliższą sobotę 6 lipca, na antenach Telewizji POLSAT i Polsat News, ruszy cykl edukacyjny „Bezpieczne wakacje” przygotowany we współpracy z operatorem sieci Plus oraz służbami ratownictwa wodnego i górskiego. Programy poprowadzą Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna i Marek Horczyczak.

„Bezpieczne wakacje” to krótkie wejścia na antenę, które będą emitowane w okresie wakacyjnym, w soboty i niedziele, między godz. 6.50 a 12.00, na antenach Telewizji POLSAT i Polsat News. Łączenia telewizyjne realizowane będą z wykorzystaniem mobilnego Internetu LTE.

„Bezpieczne wakacje” zainauguruje Plus Stunt Grand Prix 2013, czyli zawody motocyklowe, które odbędą się 6 i 7 lipca w Bydgoszczy. W programie imprezy m.in. pokazy jazdy na skuterach i quadach, a także zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się tymi pojazdami.

W każdy kolejny weekend lipca i sierpnia, ekipa telewizyjna odwiedzi takie miejsca w Polsce, jak: Krynica Zdrój, Wierchomla, Ustka, Międzyzdroje, Jura Krakowsko-Częstochowska, Świnoujście, Szczecin, Giżycko, Suwałki, Gdynia, Dębki, Trójmiasto, Zakopane. W programach pojawią się eksperci, z którymi prowadzący będą rozmawiać m.in. na temat zasad bezpieczeństwa nad wodą czy w górach. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć pokazy ratownictwa, zobaczyć największe żaglowce podczas regat The Tall Ships Races 2013, czy zapoznać się ze specyfiką pracy służb ratowniczych.

– Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do formuły prowadzenia programów na żywo. Tym razem wspólnie z operatorem sieci Plus, Telewizją POLSAT oraz Polsatem News odwiedzę zarówno najpiękniejsze miejsca w Polsce, jak i te, w których tego lata dużo się dzieje. Odwiedzę Sopot i Kraków, Mikołajki i Solinę, Giżycko i Wrocław, Zakopane i Hel. A to wszystko po to, aby przybliżyć widzom kwestie bezpieczeństwa. Podpowiem jak aktywnie i bezpiecznie spędzić wakacje. Będę m.in. rozmawiać z ratownikami, wspólnie pokażemy jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak tych zagrożeń unikać – powiedział Krzysztof Ibisz.

Projekt realizowany jest przez operatora sieci Plus oraz Telewizję POLSAT i Polsat News we współpracy ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, TOPR i GOPR.

Plus od kilkunastu lat kontynuuje współpracę z wodnymi i górskimi służbami ratowniczymi. Nowoczesne technologie, m.in. mobilny dostęp do internetu LTE, odgrywają ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa turystom. Powstałe dzięki wsparciu Plusa Centra Koordynacji Ratownictwa wraz z ośrodkami pomocniczymi są podstawą unikalnego w skali światowej Zintegrowanego Systemu Ratownictwa. Przed uruchomieniem systemu zlokalizowanie osoby, która wezwała pomoc np. na niestrzeżonym kąpielisku, zajmowało przeciętnie od 15 do 25 minut. Dziś, dzięki systemowi ratownictwa zbudowanemu przy wsparciu Plusa, czas ten wynosi do 3 minut. Od chwili uruchomienia Zintegrowanego Systemu Ratownictwa 70% z ponad 10 tys. interwencji GOPR, TOPR, WOPR i MOPR doszło do skutku po połączeniu na numery 601 100 100 nad wodą i 601 100 300 w górach.

Również tego lata ten ciągle rozbudowywany system zapewni bezpieczeństwo setkom tysięcy turystów.