Tactical Intervention wkrótce zadebiutuje na Steam

1 1337 Games, Minh „Gooseman” Lee, RNTS Media, Steam, Tactical Intervention

1337 gamesFirma 1337 Games należąca do grupy RNTS Media zapowiedziała dzisiaj światową premierę Tactical Intervention – shootera F2P nastawionego na rywalizację i taktyczną rozgrywkę. Gra powstała przy udziale Minh „Goosemana” Lee – autora jednego z większych fenomenów gier video – Counter Strike – popularnego moda do Half-Life, który wywarł swój wpływ na wielu współczesnych deweloperów. Światowa premiera gry Tactical Intervention odbędzie się już w sierpniu, a gra będzie dostępna za darmo.

Tactical Intervention

Po siedmiu latach pracy w Valve, Minh Le nawiązał współpracę ze studiem Fix Korea i po raz kolejny zaprezentował swój talent do budowania niezwykłych shooterów o doskonałej grywalności oraz wielkim potencjale e-sportowym. Jego najnowsze dzieło – Tactical Intervention – to kolejny krok w rozwoju taktycznych drużynowych gier FPS F2P.

Intensywna rozgrywka

Tactical Intervention to połączenie sprawdzonych mechanizmów oraz innowacji. Bazująca na klasycznym settingu „terroryści vs. antyterroryści” gra koncentruje się na dynamicznej rozgrywce, gdzie zmysł taktyczny, refleks i komunikacja będą jedyną drogą do osiągnięcia zwycięstwa. Olbrzymi arsenał, psy bojowe, chowanie się za osłoną lub za żywą tarczą, szalone pościgi i wspinaczka po fasadach budynków – to tylko kilka spośród najciekawszych elementów Tactical Intervention.

Realistyczne scenariusze i nowe tryby gry

Zaprojektowane z dbałością o szczegóły i przemyślane mapy Tactical Intervention pozwolą na rozegranie realistycznych scenariuszy i na dynamiczną walkę w zwarciu. Oddziały specjalne zmierzą się z bojówkarzami w lokacjach takich jak centra handlowe, parki przemysłowe, stacje metra czy dachy najwyższych wieżowców. W zależności od trybu gry i od doboru drużyny, gracze skupią się na rozbrajaniu bomb, odbijaniu zakładników czy walce o cenne punkty w trybie pojedynku czy drużynowego deathmatchu.

Jak zapewniają twórcy, jedną ze szczególnie popularnych map może okazać się „Highway”, która oferuje szereg nowych wyzwań dla wszystkich fanów gier FPS. W tej lokacji gracze wezmą udział w szalonym pościgu, by – w zależności od obranej frakcji – uwolnić lub wyeliminować grupkę VIP-ów. O wyjątkowości tej mapy stanowi niespotykane połączenie kierowania pojazdem oraz prowadzenia ostrzału i umiejętne unikanie krążącego nad głowami bojowego śmigłowca.

Gra Tactical Intervention ukaże się na platformie Steam w sierpniu bieżącego roku. Więcej informacji o grze na: www.tactical-intervention.com oraz na: www.facebook.com/tacticalintervention.