Nowa wersja baramundi Management Suite

1 baramundi Management Suite, Baramundi software AG, Bernd Holz

baramundiBaramundi software AG to producent oprogramowania, które ułatwia administratorom IT zarządzanie m.in. urządzeniami mobilnymi. Udostępniona niedawno przez firmę wersja 8.9 pakietu baramundi Management Suite oferuje nowe rozwiązania typu Compliance Management dla smartfonów i tabletów. Nowością jest wprowadzenie zadań-skryptów, które umożliwiają użytkownikom samodzielne instalowanie aplikacji zatwierdzonych przez dział IT. Nowy produkt działa także na systemie operacyjnym Windows Phone 8 oraz umożliwia zarządzanie komputerami pracującymi w ramach sieci firmowej na systemach Mac OS i Linux.

Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych

Przy pomocy nowego oprogramowania baramundi Management Suite 8.9, administratorzy IT mogą bez problemu sprawdzić, czy urządzenia mobilne działające w  zarządzanej przez nich sieci są bezpieczne. Rozwiązanie Compliance Management w ramach modułu baramundi Mobile Devices informuje na bieżąco, które urządzenia spełniają standardy bezpieczeństwa przyjęte w danej firmie. Program wykrywa również nieprawidłowości, takie jak niepożądane aplikacje lub modyfikacje systemu operacyjnego (np. jailbreak czy root). W zakresie monitorowania zgodności funkcjonowania urządzeń mobilnych z obowiązującymi w firmie regułami bezpieczeństwa, administrator może w zdalny i w pełni zautomatyzowany sposób zainicjować odpowiednie działania naprawcze, włącznie z całkowitym usunięciem zawartości urządzenia.

Dodatkowa funkcja dla systemu Windows Phone 8

Wersja 8.9 pakietu baramundi Management Suite, oprócz urządzeń z systemem Android i iOS, obsługuje także Windows Phone 8. Dzięki temu administrowanie serwerem, stacjami klienckimi oraz urządzeniami mobilnymi działającymi na trzech najpopularniejszych systemach operacyjnych możliwe jest przy użyciu jednego programu. Oznacza to również objęcie firmowymi politykami bezpieczeństwa prywatnych smartfonów, tabletów i laptopów pracowników, z których często korzystają w pracy w związku z cieszącym się coraz większą popularnością modelem BYOD.

Bernd Holz, Managing Director of Development and Services, baramundi software AG powiedział: „Urządzenia mobilne pełnią coraz większą rolę w sieciach firmowych. W związku z tym monitorowanie i wdrażanie standardów bezpieczeństwa na firmowe smartfony jest dla administratorów IT coraz większym wyzwaniem. Oprogramowanie baramundi Management Suite 8.9 powstało właśnie po to, by im w tym pomóc. Podobnie jak w poprzednich wersjach, pojedyncze moduły współdziałają tu w ramach jednolitego interfejsu oraz w obrębie jednej bazy danych.”

Całkowitą nowością, która pojawiła się w wersji 8.9 baramundi Management Suite, jest podejście oparte się na liście zadań-skryptów definiowanych i udostępnianych przez dział IT. Pojedynczy skrypt może na przykład powodować zainstalowanie wykorzystywanej w organizacji aplikacji biznesowej. Użytkownik wybiera zadanie-skrypt ze wspomnianej listy i uruchamiając go sprawia, że zdefiniowane w nim czynności wykonują się na docelowym urządzeniu dokładnie w taki sam sposób, w jaki wykonałby je pracownik działu IT. Oszczędności czasu i zasobów IT w takim modelu zarządzania są widoczne natychmiast.

Mac OS i Linux

Nowa wersja oprogramowania baramundi Management Suite umożliwia administratorom IT zarządzanie siecią firmową na urządzeniach nie tylko z systemem Windows, ale od teraz również na urządzeniach z systemami Mac OS i Linux.