Plustek OpticFilm 120 – wysokiej klasy skaner negatywów dla profesjonalistów

1 ModeCom, OpticFilm 120, Plustek, skaner negatywów

modecomFirma MODECOM – oficjalny i licencjonowany dystrybutor skanerów marki Plustek w Polsce, wprowadza na rynek nowy model  skanera przeznaczony do skanowania slajdów i negatywów OpticFilm 120.

To już kolejny skaner marki Plustek, który MODECOM znany w Polsce producent tabletów multimedialnych oraz akcesoriów komputerowych, wprowadza na rodzimy rynek. To wysokiej klasy, kompaktowe urządzenie zaprojektowano z myślą o zajmujących się zawodowo obróbką fotografii profesjonalistach.

Plustek OpticFilm 120 to zaawansowane technologicznie i energooszczędny skaner przeznaczony do skanowania negatywów i slajdów o  rozmiarze 35mm oraz rolek filmowych 120/220 mm o rozmiarach od 6×4.5cm do 6x12cm. Zastosowany w urządzeniu, 8-elementowy system szklanych soczewek oferuje bardzo wysoką rozdzielczość optyczną 5,300 dpi.  Z kolei najwyższej jakości kolorowa matryca typu CCD, zapewnia 10.600 dpi, rozdzielczości w zeskanowanych materiałach.  Źródłem w światła w skanerze OpticFilm są wysokiej klasy diody LED, które oprócz energooszczędnej funkcji, pozawalają uzyskać żywszych oraz głębszych kolorów w zeskanowanych materiałach.

Na szczególne zasługuje zaprojektowany przez firmę Plustek, autorski system do podawania filmów. Innowacyjna  konstrukcja tego nowoczesnego podajnika pozwala na unieruchomienie zamontowanego  w nim filmu bez potrzeby jego przycinania.. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższą ostrość  przetworzonych na format cyfrowy materiałów.  Ponadto, zastosowany w konstrukcji podajnika silniczek pozwala w pełni zautomatyzować proces skanowania, oszczędzając tym samym cenny czas.

Wraz z urządzeniem, klienci otrzymają także bogaty pakiet oprogramowania, pozwalające na  efektywną pracę z urządzeniem bezpośrednio po jego instalacji. Na szczególną uwagę zasługuje oprogramowanie SilverFast® Ai Studio firmy Laser Soft Imaging, które umożliwia zwiększa rozpiętość tonalną obrazu oraz usuwa zadrapania i pyłki kurzu widoczne na skanowanym negatywie.

Sugerowana cena detaliczna: 9499 zł/netto

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu