HaloNet SX – prosty sposób na wysyłanie faksów

1 HaloNet SX, SMS Voice, Tartel

halonetTelefonia internetowa HaloNet wprowadziła program HaloNet SX, który umożliwia wysyłanie faksów i SMS-ów z pulpitu komputera.

Ponad rok temu firma Tartel Sp. z o.o. udostępniła klientom telefonii HaloNet aplikację HaloNet SMS. Program pozwalał na wysyłania SMS-ów przy użyciu urządzeń zaopatrzonych w system Windows (XP, Vista lub 7) oraz internet. Użytkownicy HaloNet SMS mogli zainstalować to oprogramowanie na pulpicie swojego komputera i dzięki temu w prosty sposób realizować wysyłkę wiadomości SMS. Program zbierał pozytywne opinie klientów i był często przez nich używany. W związku z tym firma Tartel podjęła decyzję dotyczącą jego rozbudowy. Z początkiem lipca br. HaloNet SMS oficjalnie zmienił nazwę na HaloNet SX i został zaopatrzony w opcję  umożliwiającą wysyłanie faksów. Dzięki temu klienci HaloNet mogą teraz, za jego pomocą wysyłać dokumenty w postaci pdf na numery faksowe oraz SMS-y. Korzystanie z programu jest bardzo wygodne i intuicyjne. Żeby móc rozpocząć pracę z HaloNet SX, należy założyć konto telefoniczne w HaloNet i zainstalować omawiany program na swoim komputerze.  Aby wysłać SMS lub faks wystarczy jedynie wpisać w aplikacji numer adresata oraz w przypadku SMS-a odpowiednią treść, a w przypadku faksu  załączyć określony plik w formacie pdf. Ten sam faks lub SMS można jednocześnie wysłać do 10 odbiorców.

Utrzymanie konta w telefonii HaloNet, jak i korzystanie z HaloNet SX są darmowe. Opłaty są związane jedynie z procesem wysyłania faksów bądź SMS-ów.  Przesłanie jednej wiadomości SMS na polski numer GSM kosztuje 20 groszy brutto, a na zagraniczny 45 groszy brutto. Koszt wysłania faksu jest z kolei zależny od długości połączenia, w czasie którego jest przesyłany dokument. Przykładowo jedna minuta takiego połączenia na polski numer faksowy to wydatek rzędu 7 groszy. Klienci, którzy chcą otrzymywać raport wysyłki faksów oraz ewentualnie mieć możliwość korzystania z usługi „fax internetowy HaloNet” muszą dodatkowo zaopatrzyć się w numer faksowy, który kosztuje 19,90 zł brutto / rok.

Szczegółowe informacje na temat HaloNet SX zostały zamieszczone na stronie internetowej: http://www.halonet.pl/halonet-sx/

Tartel Sp. z o.o. zapowiada, że w ciągu najbliższych kilku dni obniży stawkę cenową za wysyłanie SMS-ów oraz wprowadzi nową usługę tj. SMS Voice.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu