Przejdź do treści

Zmiany na rynku usług doradztwa personalnego: Randstad nowym liderem. Tak dużej agencji dotąd w Polsce nie było

1 Ben Noteboom, Randstad, Start People

randstadAgencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad pomyślnie zakończyła proces przejęcia części firmy USG People w Europie, działającej w Polsce pod nazwą Start People. W wyniku tej transakcji na krajowym rynku prywatnych usług zatrudnienia powstaje największy dotąd usługodawca branży. Połączony potencjał obu firm pozwoli na kierowanie do pracy ponad 20.000 pracowników każdego dnia. Zagęszczona zostanie też sieć biur lokalnych, ułatwiając bezpośredni kontakt z konsultantami firmom oraz osobom poszukującym pracy.

Na rynku polskim jest to już piąte przejęcie przeprowadzane przez Randstad. Dzięki obecnej transakcji firma obejmie pozycję lidera branży, z potencjałem obrotu na poziomie przekraczającym 660 milionów PLN (łączne obroty obu firm za 2012 rok).

Jak podkreśla Kajetan Słonina, Dyrektor Zarządzający Randstad: „W obecnych czasach przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim efektywnych kosztowo rozwiązań. Dlatego konsolidacja działań jest kluczowa dla zaoferowania klientom zwiększonej wydajności oferowanych usług, łatwiejszego do nich dostępu oraz jednoczesnego podnoszenia ich jakości m.in. przez zwiększanie bazy sprawdzonych kandydatów.”

W ujęciu globalnym transakcja dotyczy sześciu europejskich krajów, zwiększając udział rynkowy Randstad w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Luksemburgu oraz umożliwiając wejście na rynek w Austrii. Łączne przychody przejętych działań we wszystkich krajach to około 434 milionów EUR, a koszt zakupu wyniósł 20.000.000 EUR.

Ben Noteboom, Dyrektor Generalny Randstad Holding, zaznacza: „Dziękuję zarówno pracownikom USG People, jak i Randstad, za poniesiony wysiłek w celu zapewnienia sukcesu tej transakcji. Cieszymy się na perspektywę współpracy, która pozwoli nam budować jeszcze silniejszą pozycję rynkową w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Luksemburgu i Austrii. Połączenie działań przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i kandydatom, a także umożliwi szerszy rozwój zawodowy pracownikom. Teraz wspólnie rozpoczniemy proces integracji, który – jak ufam – będzie przebiegać sprawnie.”

Dzięki transakcji możliwe będzie znaczące podniesienie wartości Randstad oraz bezpośredni wzrost zysków z udziałów w firmie.

Więcej szczegółów na temat integracji będzie udostępnione tak szybko, jak to tylko możliwe.