Pewex.pl w sieci Evolution Media Net

1 Evolution Media Net, Maciej Mincer, Pewex

Sieć evolution media netMedia Net i Pewex Sp. z o.o. podpisały umowę w zakresie sprzedaży powierzchni reklamowej. Od 1 lipca serwis Pewex.pl będzie obsługiwany przez sieć reklamową Evolution.

Serwis Pewex.pl rozpoczął działalność nieco ponad dwa tygodnie temu, a wskrzeszeniu marki będącej jednym z symboli PRL-u towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie zarówno ze strony mediów, jak i użytkowników. W przeciągu dwóch tygodni od startu stronę odwiedziło ponad 400 tys. osób, a fan page serwisu na Facebooku urósł do 366 tysięcy i plasuje się od wielu miesięcy w czołówce profili z najbardziej aktywnymi i lojalnymi fanami. Mówienie o statystykach po dwóch tygodniach działalności raczej nie ma sensu, ale w tym przypadku można trochę zmienić zasady, bo wyniki są imponujące. Co istotne, statystyki zarówno na stronie jak i na fan page to wynik aktywności najbardziej wartościowej bo dojrzałej i w pełni ukształtowanej  grupy docelowej, której młodość przypadała właśnie na czasy Peweksu. – mówi Sebastian Leśniak, prezes Pewex Sp. z o.o.

Pewex.pl to serwis o rozrywkowym charakterze, który zabiera użytkownika w retro sentymentalną podróż podróż od lat 50., przez 70. i 80., aż do dziś. Jeszcze w okresie wakacji planowane jest uruchomienie działalności e-commerce – oprócz rozrywki serwis będzie oferował towary w swoim sklepie internetowym. Pewex to nowy projekt Sebastiana Leśniaka, wiceprezesa i udziałowca Monster Media Group oraz Mariusza Składanowskiego, założyciela serwisu Demotywatory i całej grupy wydawniczej Monster Media Group.

Bardzo się cieszę, że Pewex, tak jak Demotywatory i pozostałe serwisy Monster Media Group, jest w naszej sieci. To niezwykły projekt, któremu towarzyszy bardzo duże zainteresowanie. Charakter Pewexu i szeroka grupa odbiorców sprawiają, że jest to idealne medium reklamowe. Jestem pewien, że tak jak w przypadku Monster Media Group tak i tu, nasza współpraca będzie więcej niż owocna. – dodaje Maciej Mincer, prezes i dyrektor zarządzający sieci Evolution Media Net.

Sieć Evolution, która będzie odpowiedzialna za sprzedaż powierzchni reklamowej Pewexu, od początku roku obsługuje także wszystkie serwisy należące do Monster Media Group, w tym najbardziej znane Demotywatory i Joe Monster. Sieć będzie sprzedawała powierzchnię reklamową serwisu Pewex osobno – głównie pod działania niestandardowe – oraz w kanałach tematycznych takich jak Enterta!ment, Big City Life, Social Club oraz Teenagers. Umowa została zawarta na wyłączność i na czas nieokreślony.