Pedałuj dalej z MojRower.pl

1 Michał Jachimowski, MojRower.pl, Pedaluj.pl

mojrowerPopularny serwis społecznościowy dla rowerzystów, Pedaluj.pl, zmienia nazwę na MojRower.pl. Pojawią się nowe funkcjonalności i udogodnienia dla użytkowników.

Pedaluj.pl powstało 3,5 roku temu z myślą o miłośnikach rowerów. Główną funkcjonalnoscią portalu jest lokalizator, która zawiera niemal 3 tysiące tras rowerowych. Na portalu można podzielić się przebytymi trasami, ocenić ich stopień trudności i zwrócić uwagę na zabytki czy ciekawe miejsca występujące po drodze. Trasy zobrazowane są profilami, które ukazują ich wysokość w każdym miejscu. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które zamierzają pokonać dany odcinek po raz pierwszy. Siłę serwisu stanowi jego społeczność, aktywnie dzieląca się swoimi wrażeniami z wypraw. Kilka dni temu przekroczona została liczba 10 tysięcy użytkowników, którzy dodali łącznie 125 tysięcy kilometrów tras.

Elementem, który od początku wzbudzał ciekawość, była nazwa. Choć większość użytkowników podchodziła do niej z humorem i przymrużeniem oka, wywoływała również odmienne skojarzenia. Internauci mogli mieć wątpliwości związane z przeznaczeniem portalu, przez co niechętnie polecali go znajomym. Nowa nazwa – MojRower.pl – jest już całkowicie jednoznaczna. Mimo wszystko podjęcie decyzji o zmianie nie było łatwe. Nie pomogli również użytkownicy serwisu – w przeprowadzonej wśród blisko tysiąca osób ankiecie obie nazwy zyskały niemal identyczną liczbę głosów.

Po długich debatach ostatecznie zdecydowaliśmy się na zmianę. Nazwa MojRower.pl lepiej wpisuje się w nasze plany rozwoju serwisu. Skojarzenia związane ze starą nazwą były często barierą zwłaszcza w kontaktach z reklamodawcami. Poza tym mamy kilka nowych pomysłów, które będziemy realizować w ramach nowej wersji portalu – komentuje Michał Jachimowski z zespołu MojRower.pl.

Zmiana nazwy była dobrym momentem na zaprezentowanie części, z planowanych nowych funkcjonalności. Mapy są dużo większe i bardziej przejrzyste, taka ekspozycja jest bardziej użyteczna podczas wyszukiwania trasy. W pierwszej kolejności prezentowane są trasy najlepsze jakościowo – z dużą ilością atrakcji i zdjęć. Proces dodawania tras został znacznie ułatwiony. Dzięki technice „przeciągnij i upuść” zwłaszcza wzbogacanie tras o zdjęcia wydaje się niezwykle intuicyjne. Serwis jest otwarty na użytkowników, można dodawać zarówno wycieczki rekreacyjne, jak i drogę pokonywaną na rowerze do pracy czy szkoły. Pojawiła się możliwość rozgraniczenia tras na prywatne i publiczne (widoczne dla wszystkich). Na swoim profilu użytkownik będzie mógł znaleźć licznik przejechanych kilometrów i pochwalić się wynikiem – to świetna motywacja dla innych miłośników dwóch kółek! Dzięki oznaczeniom na mapie, filtrowanie dodanych, przejechanych i planowanych tras będzie dużo prostsze. Nie bez znaczenia jest poprawiony, unowocześniony layout serwisu.

Nowa wersja to dopiero początek zmian. Przed nami jeszcze wiele pracy, gdyż nasi użytkownicy codziennie stawiają przed nami nowe wyzwania. Cały czas pozostajemy otwarci na sugestie i uwagi, planujemy też kolejne rozwiązania użyteczne dla rowerzystów – mówi Michał Jachimowski z MojRower.pl.

Zmiana nazwy była impulsem do ewolucji portalu. Dzięki planowanym ulepszeniom, MojRower.pl z lokalizatora tras rowerowych staje się bardziej kompleksowym serwisem społecznościowym dla szerokiego grona rowerzystów. Obecnie to jeden z największych w Polsce serwis, na którym miłośnicy rowerów mogą dzielić się doświadczeniami, poradami, opiniami na temat tras rowerowych.