Sundance Channel uruchamia oddzielny sygnał na Polskę

1 AMC Networks, Eutelsat Hot Bird 13C, Marco Frazier, Sundance Channel Global, Sundance Channel Polska

amc networksAMC/Sundance Channel Global, międzynarodowy oddział AMC Networks (NASDAQ: AMCX), uruchomi oddzielny sygnał kanału Sundance Channel na rynku polskim. Sundance Channel Polska będzie dostępny na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C od 1 lipca jako całodobowy kanał linearny dostępny w wysokiej rozdzielczości.

Oferta kanału obejmuje różnorodne seriale, kultowe programy telewizyjne oraz wyróżnione nagrodami niezależne filmy fabularne i dokumentalne.

Za pomocą oddzielnego sygnału (feedu tj. dosyłu satelitarnego) Sundance Channel Polska wkrótce skieruje swoją ofertę do lokalnej widowni za pomocą emitowanych w języku polskim promosów oraz programów w wersji z lektorem. Do tej pory stacja była dostępna w ramach sygnału panregionalnego na Europę Wschodnią.  Przejście do w pełni spolszczonej wersji kanału potrwa do początku 2014 roku.

„Polska jest ciągle jednym z najważniejszych rynków Sundance Channel na terenie Europy” powiedział Marco Frazier, VP Global Distribution, AMC/Sundance Channel Global. „Bardzo nas cieszy, że możemy uruchomić oddzielny sygnał, który umożliwi nam oferowanie programów i materiałów promocyjnych skierowanych do lokalnej widowni. Te działania są wyrazem naszego długotrwałego zaangażowania w oferowanie wysokiej jakości niezależnych programów rozrywkowych widzom w Polsce.”

Kanał jest dostępny w ofercie wszystkich platform cyfrowych, jak również w ofercie ośmiu czołowych telewizji kablowych, tj. Cyfrowy Polsat, nc+, Orange, UPC Polska, TOYA, Multimedia Polska oraz u innych lokalnych operatorów.

W maju na antenie stacji odbyła się premiera serialu „Rectify” stworzonego przez producentów „Breaking Bad”. Twórcą i autorem scenariusza jest Ray McKinnon. Kanał zlecił już produkcję drugiego sezonu, który będzie miał swoją premierę na Sundance Channel Polska w następnym roku. W lipcu na Sundance Channel zostaną pokazane między innymi takie popularne filmy dokumentalne jak „March of the Living”, „The War on Kids”, „Jelly” czy „Lovers of Hate”. Z racji sezonu letnich festiwali muzycznych przez cały sierpień kanał będzie emitował programy specjalne, podczas których zostaną pokazane występy muzyczne m.in. Arctic Monkeys, Maroon 5, Calvina Harrisa, Alphabeat, La Roux, Little Boots, Kanye West, Rufusa Wainwrighta, Editors oraz innych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu