Sprawdź ile wiesz o bezpieczeństwie sieci i aplikacji

1 Grupa Passus, Itfocus.pl, Magazyn Networld, Magazyn Programista

passusDo 27 czerwca br. trwa konkurs Grupy Passus, którego motywem przewodnim jest bezpieczeństwo sieci i aplikacji. Każdy chętny, zajmujący się zawodowo bezpieczeństwem lub pasjonat tej tematyki, może zmierzyć się z wyzwaniem, odpowiadając na pięć pytań. Trzy osoby, które udzielą najciekawszych i merytorycznie poprawnych odpowiedzi otrzymają tablety iPad mini. Partnerem technologicznym konkursu jest firma Core Security, światowy lider technologii testów penetracyjnych. Medialnie inicjatywę wspierają Magazyn Networld, Magazyn Programista oraz portal Itfocus.pl. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie http://konkurs.passus.pl/

Konstrukcja konkursu wymaga udzielenia odpowiedzi na 5 krótkich pytań. Cztery pierwsze zadania mają charakter zamknięty. Ostatnie, piąte pytanie daje uczestnikowi możliwość przedstawienia dłuższej wypowiedzi, opierającej się na jego wiedzy i praktycznym doświadczeniu. W przypadku czterech pierwszych pytań oceniania będzie wyłącznie merytoryczna znajomość tematyki bezpieczeństwa. Ostatnie zadanie da jury możliwość zweryfikowania stopnia pomysłowości i oryginalności nadesłanych wypowiedzi. Trzy osoby, które zdobędą największą liczbę punktów otrzymają nagrody w postaci tabletów iPad mini.

Szeregi jury zasilą dwaj przedstawiciele Grupy Passus zajmujący się od wielu lat tematyką bezpieczeństwa systemów IT.

Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane do 27 czerwca br. Finał akcji i publikacja wyników zmagań na stronie www.passus.pl odbędzie się 17 lipca br.