Branża solarna w rozkwicie

1 Energia Odnawialna, OPTIMA POLSKA, Paweł Wyszyński, Piotr Panek, rynek solarny, Schüco International Polska

schucoPolska to najszybciej rozwijający się rynek solarny w całej Europie. W roku 2012 znalazła się na drugim miejscu pod względem powierzchni sprzedanych kolektorów. Na tak konkurencyjnym rynku zwyciężają firmy oferujące produkty najwyższej jakości i kompleksową obsługę, o czym świadczy przykład firmy OPTIMA POLSKA, lidera branży energii odnawialnej w Polsce.

Polski rynek solarny, napędzany dofinansowaniami i rosnącą świadomością setek tysięcy klientów indywidualnych, nieprzerwanie od 2010 roku notuje trend wzrostowy. Rekord padł w zeszłym roku, w którym sprzedano kolektory o łącznej powierzchni 302 tysięcy m2. Według Instytutu Energii Odnawialnej stanowi to aż 19% wzrost w porównaniu do roku 2011. Lawinowy wzrost obrotów odnotowała również firma OPTIMA POLSKA, której działalność koncentruje się między innymi na sprzedaży i montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych. W zeszłym roku dokonała zakupu i instalacji największej ilości systemów solarnych marki Schüco. Pozycję lidera w tym zakresie potwierdza statuetka dla Najlepszego Partnera Handlowego Działu Schüco Solar w Polsce w 2012 roku. W dniu 29 maja Paweł Wyszyński, właściciel OPTIMA POLSKA otrzymał ją z rąk Piotra Panka, Dyrektora Generalnego firmy Schüco International Polska.

Przepis na sukces

Motorem napędowym rozwoju rynku kolektorów słonecznych są dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dla firmy OPTIMA POLSKA sukces w tym dynamicznym sektorze jest jednak ściśle uzależniony przede wszystkim od wysokiej jakości świadczonych usług, obejmujących niezawodne i wydajne technologie, a także kompleksową obsługę klienta oraz fachowe doradztwo. Daje jej to niekwestionowaną przewagę, nawet na tak trudnym rynku lokalnym, jakim jest rodzime Podlasie.

– Na szczególne uznanie zasługuje nie tylko największa liczba zrealizowanych przez firmę OPTIMA POLSKA instalacji solarnych w Polsce, lecz również wysoki poziom techniczny wykonywanych usług i profesjonalna obsługa klienta. Nasz partner aktywnie współpracuje z regionalnymi oddziałami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie realizacji dofinansowań na zakup i montaż kolektorów słonecznych – podkreśla Piotr Panek, Dyrektor Generalny firmy Schüco International Polska.

Zauważalnym trendem wśród odbiorców indywidualnych jest wzrost wymagań odnośnie trwałości i wydajności oferowanych produktów. Rośnie świadomość, że oczekiwane uzyski energii słonecznej i oszczędności dają tylko certyfikowane produkty, poddawane wymagającym testom jakościowym.

– Od samego początku byłem przekonany, że możliwość zaoferowania klientom produktów o najwyższym na świecie reżimie jakościowo-technologicznym będzie miało przełożenie na wyniki sprzedaży. Nie myliłem się – na chwilę obecną możemy pochwalić się blisko tysiącem zadowolonych z naszych usług klientów – mówi Paweł Wyszyński, właściciel firmy OPTIMA POLSKA.

Firma nie poprzestaje jednak na specjalizacji w dziedzinie kolektorów słonecznych. Nowym wyzwaniem jest wkroczenie w technologie fotowoltaiczne, które dzięki przyszłej ustawie o OZE mają równie duże szanse na dynamiczny rozwój w segmencie odbiorców indywidualnych. Kadra inżynierska i monterzy białostockiej firmy już odbyli szkolenia w siedzibie Schüco International Polska.