Przejdź do treści

Polycom: nowe wersje aplikacji dla urządzeń mobilnych i komputerów osobistych

1 A. E. Natarajan, Polycom, Polycom RealPresence Desktop 3.0, Polycom RealPresence Mobile 3.0

polycomPolycom, globalny lider w dziedzinie otwartej, standardowej komunikacji i współpracy zunifikowanej (UC&C), zapowiedział Polycom® RealPresence® Mobile 3.0 i Polycom® RealPresence® Desktop 3.0, aplikacje do współpracy wideo dla urządzeń mobilnych i komputerów osobistych. Nowe wersje oferują ulepszone funkcje udostępniania treści oraz obsługę większej liczby urządzeń różnych producentów, takich jak Apple, LG, Samsung i Sony. Oprogramowanie do współpracy wideo RealPresence Mobile 3.0 i RealPresence Desktop 3.0 wykorzystuje platformę Polycom® RealPresence®. Rozwiązania te, obok pełnej oferty rozwiązań do współpracy wideo firmy Polycom, są prezentowane w tym tygodniu na konferencji InfoComm13 w Orlando na Florydzie.

„Użytkownicy oczekują komfortowej współpracy bez względu na to, czy przebywają w centrali firmy, w domu, u klienta, w podróży, w szkole, w szpitalu, na sali sądowej albo w zakładzie produkcyjnym. Polycom skupia się na dostarczaniu rozwiązań, które sprawiają, że współpraca wideo jest niezwykle łatwa, bez względu na urządzenie czy środowisko. Zaprezentowane ulepszenia naszych rozwiązań mobilnych i desktopowych reprezentują kolejny krok w kierunku realizacji naszej wizji, która zakłada upowszechnienie rozwiązań wideo, dzięki czemu więcej organizacji i użytkowników będzie mogło czerpać korzyści z osobistej współpracy” – powiedział A. E. Natarajan, wiceprezes, Worldwide Engineering, Polycom.

Wideo HD i udostępnianie treści w dodatkowych smartfonach i tabletach

Polycom RealPresence Mobile 3.0 to nagradzana aplikacja Polycom, która pozwala klientom rozszerzyć współpracę wideo poza sale konferencyjne poprzez łatwe łączenie tabletów i smartfonów (iOS lub Android) z innymi standardowymi systemami wideo, zapewniając prosty i intuicyjny dostęp do łączności wideo poza biurem, w podróży lub podczas pracy zdalnej. Do ulepszeń należą:

  • Możliwość udostępniania różnych formatów plików. Aby współpraca wideo była bardziej intensywna, użytkownicy iPadów mogą teraz udostępniać obrazy, treść internetową oraz dokumenty – w tym pliki jpg, png, strony html, dokumenty PDF, PowerPoint, Excel i Word – które są przechowywane w urządzeniu lub w popularnych serwisach chmurowych
  • Obsługa większej liczby urządzeń mobilnych. Najnowsza aktualizacja obsługuje najnowsze urządzenia firm Apple, LG (Optimus G Pro), Samsung (GALAXY® S4) oraz Sony (Xperia ZL i Xperia Z)

Aplikacja, dostępna na kilkunastu różnych urządzeniach, oferuje funkcje zarządzania kamerą rozmówcy oraz technologię Polycom SmartPairing™, unikatową innowację firmy Polycom, która umożliwia bezprzewodowe skojarzenie tabletów z pokojowymi systemami wideokonferencyjnymi Polycom. Użytkownicy tabletów mogą zmieniać głośność, wyciszać dźwięk oraz rozpoczynać i wstrzymywać konferencję. Mogą też wejść do sali konferencyjnej, prowadząc rozmowę wideo na urządzeniu mobilnym, i jednym pociągnięciem palca przenieść połączenie z tabletu na duży ekran.

Aplikacje RealPresence Mobile 3.0 i RealPresence Desktop 3.0 obsługują też standard SVC, który zapewnia trzykrotnie większą przepustowość wieloosobowych połączeń wideo HD, co przekłada się na większą skalowalność, znacznie niższe koszty użytkowania i wyższą. Ponadto zarówno rozwiązanie mobilne, jak i desktopowe oferują obsługę standardu H.264 High Profile, który może zmniejszyć wymagania w zakresie przepustowości nawet o 50 procent, znacznie ograniczając koszty utrzymania sieci.

Dostępność

Aplikacja RealPresence Mobile 3.0 do smartfonów i tabletów będzie dostępna w lipcu do bezpłatnego pobrania z Apple AppStore™ i Google Play. Aplikacja Polycom RealPresence Desktop 3.0 do systemów Apple Mac OS X i Windows również będzie dostępne w lipcu. Aplikacje RealPresence Mobile i RealPresence Desktop są zgodne z pakietem Polycom RealPresence CloudAXIS. Pakiet RealPresence CloudAXIS będzie dostępny dla klientów korporacyjnych od 31 marca. Więcej informacji można znaleźć w witrynie polycom.com.