Microsoft i CD PROJEKT zapowiadają Wiedźmina 3 na Xbox One

1 Adam Badowski, Adam Kiciński, CD Projekt, Microsoft, Wiedźmin 3, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Xbox One

cd projektStudio CD Projekt RED, należące do giełdowej spółki CD PROJEKT, poinformowało oficjalnie, że jej gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon” zapowiedziana na 2014 r. zostanie wydana również na konsoli nowej generacji Xbox One. Ogłoszenie miało miejsce na specjalnej konferencji Microsoftu w Los Angeles, na której zaprezentowano najważniejsze gry, które zostaną wydane na przyszłej platformie giganta z Redmond.

Na swojej konferencji Microsoft zaprezentował wybrane projekty, które trafią na Xbox One – wszystkie należą do najbardziej renomowanych, światowych producentów. Istotną częścią wydarzenia była prezentacja trzeciej części wiedźmińskiej sagi.

„To była dla nas magiczna chwila i bardzo ważne wydarzenie. Spełniamy wcześniejsze deklaracje zgodnie z którymi trzecia część Wiedźmina już w momencie premiery będzie produkcją wieloplatformową. Od strony biznesowej ma to kluczowe znaczenie, bo zwielokrotnia potencjał sprzedażowy gry, zwłaszcza na kluczowym rynku amerykańskim” – powiedział prezes CD PROJEKT Adam Kiciński.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że dzięki Microsoft możemy uczestniczyć w procesie, który na nowo definiuje globalną branżę gier” – zadeklarował szef studia CD Projekt RED oraz członek zarządu CD PROJEKT Adam Badowski. Szef CD Projekt RED uważa, że dzięki możliwościom jakie daje Xbox One, produkcja będzie wyznaczać nowe standardy w segmencie gier RPG.

„Od kiedy dostaliśmy od Microsoftu narzędzia deweloperskie, wiedzieliśmy że technologia Xbox One daje nam nowe, niesamowite możliwości. Włożyliśmy bardzo dużo wysiłku, żeby w pełni wykorzystać potencjał nowej platformy. Dzięki niej możemy stworzyć grę, która w pełni pozwala nam opowiedzieć niezwykle głęboką i dojrzałą historię Geralta w sposób na który ona zasługuje” – dodał Badowski.

Po konferencji Microsoftu studio CD Projekt RED wypuściło specjalny materiał video pokazujący po raz pierwszy sceny z gry. Gameplay z Wiedźmina 3 można obejrzeć tutaj.

Dodatkowo, udostępniono również, nakręcony w Szkocji film „Wiedźmin 3: Dziki Gon – Początek”, w którym twórcy dzielą się wieloma szczegółami na temat samej gry i jej powstawania. (do pobrania tutaj).

Pierwsza część „Wiedźmina”, gry opartej o prozę Andrzeja Sapkowskiego, została wydana w 2007 r. Druga część, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry otrzymały ponad 200 nagród na całym świecie i sprzedały się w ponad 5 mln egzemplarzy. W lutym 2013 r. studio zapowiedziało wydanie gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która ma trafić do graczy w 2014 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu