Pewex powraca. Stara marka w nowym wydaniu

1 Demotywatory.pl, Monster Media Group, Pewex, Sebastian Leśniak

pewexAnimujemy dobre wspomnienia w stylu retro! Bez ideologicznego zadęcia przywołujemy chwile, który dla wielu były czasem dzieciństwa i młodości. Prezentujemy markę Pewex – jeden z symboli dawnej epoki – w zupełnie nowej, na razie tylko internetowej, odsłonie.

Wzdychamy do czasów młodości i beztroski dzieciństwa. Z lubością przywołujemy dobre wspomnienia, jednocześnie zapominając o tym co było złe i nieprzyjemne. Wycieczki w czasie dla wielu stanowią remedium na tempo i presję codzienności. I temu ma służyć Pewex.pl, wehikuł czasu, który zabierze użytkownika w sentymentalną podróż od lat 50.tych, przez 70.te i 80.te, aż do dziś. Przypomni smaki dzieciństwa i rozbawi. Bez sentymentu do PRL-u i ideologicznych odwołań.

Strona Pewex.pl w obecnej rozrywkowej odsłonie to pierwszy etap dużego projektu, który zakłada ekspansję w obszarze e-commerce, a następnie także na rynku tradycyjnym. Już w wakacje planowane jest uruchomienie sprzedaży towarów w sklepie internetowym, a w 2014 otwarcie pierwszych punktów Pewexu.

Serwis ma strukturę podobną do Demotywatorów, największego polskiego portalu przedstawiającego codzienną rzeczywistość w formule satyrycznych i prześmiewczych obrazków. Materiały na stronie głównej Pewex.pl prezentowane są na pionowej osi, według czasu dodania. Użytkownik może także skorzystać z Wehikułu Czasu, gdzie zdjęcia i filmy przypisane są do konkretnych dziesięcioleci lub kategorii takich jak: Smaki PRL-u, Moda i Uroda, Dzieciństwo i Szkoła, Postacie i Osobliwości, Motoryzacja, Powiew Zachodu i wielu innych. Ale Pewex.pl to nie tylko zdjęcia. W dziale TV prezentowane są fragmenty kultowych seriali i filmów minionej epoki, kreskówki i bajki oraz teledyski. Osobną kategorią jest również Salon Gier, gdzie odświeżane są stare gry wideo.

„Retrosentymentalnie animujemy dobre wspomnienia, to nasze stałe i niezmienne hasło. Nie bawimy się w żadną ideologię ani gloryfikowanie absurdów PRL, kartek czy pustych półek w sklepach. My tylko przywracamy smaki dzieciństwa i młodości, zabieramy wszystkich chętnych w podróż w czasie, aby mogli odetchnąć od codzienności. Zainteresowanie ze strony użytkowników jest olbrzymie i potwierdza potrzebę tego typu inicjatyw. Nasz fan page na Facebooku, zanim serwis Pewex.pl w ogóle wystartował, miał ponad 362 tysięcy fanów!” – mówi Sebastian Leśniak.

Społecznościowa strona Pewexu jest bardzo istotnym elementem tego projektu. Około 80% materiałów nadsyłają internauci (wszystkie treści są wcześniej moderowane), a fan page strony na Facebooku zawdzięcza swoją popularność głównie ich spontanicznym poleceniom.

Pewex.pl to nowe przedsięwzięcie Sebastiana Leśniaka, obecnego wiceprezesa Monster Media Group i dawnego menadżera Wirtualnej Polski oraz Mariusza Składanowskiego, założyciela serwisu Demotywatory.pl i całej grupy wydawniczej Monster Media Group. Serwis wraz z prawami do domeny i znaku towarowego Pewex jest własnością nowo powołanej spółki Pewex Sp. z o.o.