Przejdź do treści

Nowy serwer wirtualnych desktopów od DataCore

1 DataCore Software, DataCore VDS 2.0

datacore softwareDataCore Software zaprezentował nową wersję oprogramowania do wirtualizacji desktopów – DataCore VDS 2.0. Obniżono w nim dolny limit liczby wirtualnych maszyn do 25, dzięki czemu z taniego i bezpiecznego środowiska przetwarzania danych mogą teraz korzystać także bardzo małe firmy. Wprowadzono też szereg nowych funkcji, w tym możliwość usypiania wirtualnych desktopów, obsługę pojedynczego logowania (Single Sign-On, SSO) oraz współpracę z usługą katalogową Active Directory. Użytkownicy otrzymali także nowe kreatory, szablony i narzędzia umożliwiające lepszą integrację z platformami Microsoft VDI i Windows Server 2012.

Wirtualna infrastruktura może być jeszcze tańsza

DataCore VDS to system umożliwiający wdrożenie infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI), do którego stworzenia wykorzystano doświadczenie firmy DataCore przy projektowaniu oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych. Dzięki temu możliwe stało się znaczne obniżenie (nawet do 75%) kosztów przechowywania obrazów wirtualnych desktopów przy utrzymaniu (a czasem wręcz zwiększeniu) wydajności całego środowiska. Rozwiązanie DataCore VDS może być wdrożone na dowolnych serwerach i macierzach dyskowych. Zawiera wbudowane narzędzie do administrowania i udostępniania wirtualnych desktopów.

Użytkownicy mogą korzystać z wirtualnych desktopów (uruchamianych bezpośrednio z serwera) tak jakby pracowali na tradycyjnym stacjonarnym komputerze lub laptopie. Każdemu użytkownikowi jest przypisana jedna wirtualna maszyna, wewnątrz której znajduje się system operacyjny, aplikacje i dokumenty. Przy wyłączeniu wirtualnego desktopa zapisywany jest jego stan, a po jego ponownym włączeniu użytkownicy uzyskują dostęp do uruchomionych wcześniej aplikacji i otwartych dokumentów.

Wirtualne desktopy teraz także dla najmniejszych

Małe i średnie firmy często doświadczają paradoksalnej sytuacji, związanej z wirtualnymi desktopami. Są nimi zainteresowane z tych samych powodów co duże firmy – aby ograniczyć koszty zarządzania desktopami, poprawić produktywność i zwiększyć sprawność biznesową. Nie mogą sobie jednak pozwolić na wdrożenie takiego systemu, bowiem bariera finansowa z tym związana znacznie przekracza ich możliwości.

W przeciwieństwie do ofert dostawców skupiających się głównie na dużych klientach, wdrażających tysiące wirtualnych desktopów, DataCore VDS oferuje możliwość uruchomienia takiego projektu przy znacznie niższej cenie za pojedynczą wirtualną instancję. Rozwiązanie to zostało przygotowane dla małych i średnich firm, w których istnieje potrzeba zainstalowania od 25 do 200 wirtualnych desktopów przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wydajności i wrażenia pracy, jak w przypadku tradycyjnego, stacjonarnego sprzętu.

Dostępność i ceny

Rozwiązanie DataCore VDS 2.0 jest dostępne wyłącznie w Europie poprzez autoryzowaną sieć partnerów i dystrybutorów DataCore Software. Ceny licencji za oprogramowanie DataCore VDS zaczynają się od ok. 3000 USD.