Seaoo.com – transport morski dla każdego

1 Paweł Grądzki, Seaoo.com, Spedycja morska

seaooSpedycja morska może być idealnym rozwiązaniem dla importu oraz eksportu towaru na duże odległości, jedną z jej zalet jest stosunkowo niski koszt. Uruchomiony niedawno serwis Seaoo.com umożliwia zamawianie usług transportowych towarów z najdalszych miejsc takich jak Chiny czy Brazylia.

– Od 1996 roku działamy w branży spedycyjnej i zajmujemy się kompleksową obsługą przewozu towarów importowanych oraz eksportowanych – wyjaśnia Paweł Grądzki założyciel serwisu Seaoo.com – Wieloletnie doświadczenie, pozwala nam zrealizować każde nawet najtrudniejsze zlecenie transportowe – dodaje Paweł Grądzki.

Szukamy oszczędności, ale nie obniżamy jakości usług

Zamawiając online masz pewność, że otrzymasz  wysokiej jakości usługę, za niższą cenę. Integracja z systemami informatycznymi przewoźników morskich i lądowych pozwoliła nam zmniejszyć koszty realizacji zlecenia. Dzięki pełnej automatyzacji nasz system bazując na aktualnych taryfach, samodzielnie wycenia zamówienia, przekazuje informacje do przewoźników oraz generuje i wysyła wszelkie wymagane dokumenty. Zlecenia w procedurze importu wykonujemy na warunkach FOB (Free on Board) port załadunku, gdzie załadowca dostarcza odprawiony towar do wskazanego magazynu w porcie, lub EXW (Ex Works), w tym wypadku odbiór przesyłki następuje bezpośrednio z fabryki w kraju nadania. W procedurze eksportu stosujemy warunki CFR lub CIF.

Nasze ceny podajemy w oparciu o Międzynarodowe Reguły Handlu (Incoterms), które dokładnie określają odpowiedzialność oraz podział kosztów związanych z transportem towarów pomiędzy załadowcą a odbiorcą.

Obalamy mit

Wbrew powszechnej opinii  transport morski może przebiegać szybko i sprawnie. W Seaoo.com czas transportu został skrócony dzięki wykorzystaniu bezpośrednich połączeń pomiędzy portami. Tam gdzie tylko to możliwe staramy się wprowadzać najprostsze i najszybsze rozwiązania. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami celno-podatkowymi, występującymi podczas importu/eksportu towarów. Nasza agencja celna na podstawie udzielonego upoważnienia reprezentuje zleceniodawcę przed Urzędem Celnym. Dzięki zgłoszeniom dokonywanym w formie elektronicznej, udało nam się znacznie skrócić czas trwania procedury celnej.

Nie obawiaj się zmiany ceny lub dodatkowych opłat

Bezpośrednio na stronie Seaoo.com można wyliczyć koszt transportu towaru, wycena zawiera już całkowity koszt wybranych usług i jest ostateczna. Transport u przewoźników morskich obliczany jest w oparciu o walutę euro i dolara. Natomiast u nas opłaty za usługę przyjmowane są w polskiej walucie, w ten sposób podajemy ostateczną cenę, na którą nie ma wpływu zmiana kursu waluty.

Serwis Seaoo.com realizuje dostawy z ponad 300 portów w 80 krajach. Umożliwia transport jednej, małej przesyłki (paleta, skrzynia, karton, beczka) jak również całego kontenera pełnego palet z towarem. Oferta dostępna jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.