Herbalife Triathlon Gdynia 2013 – limit miejsc wyczerpany

1 Herbalife Triathlon Gdynia 2013, Piotr Netter

herbalife triathlonDo Herbalife Triathlon Gdynia 2013 na dystansie 1/2 Ironmana zgłosiło się już 1500 osób! Tym samym na prawie 3 miesiące przed zawodami został wyczerpany limit miejsc. Jest to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego triathlonu, które stawia gdyńską imprezę wśród największych tego typu imprez w Europie.

Jeszcze kilka lat temu liczba osób startujących w Polsce na dystansie ½ Ironmana (1,9 km pływanie – 90 km rower – 21 km bieg) nie przekraczała 100 osób. W 2008 roku triathlon w Suszu ukończyło 96 zawodników, a zawody w Borównie rozgrywane kilkanaście tygodni później zaledwie 50 osób. Wraz z powstaniem Herbalife Triathlon rozpoczął się jednak dynamiczny rozwój tej dyscypliny. W ciągu zaledwie 5 lat liczba osób startujących w zawodach w triathlonie wzrosła piętnastokrotnie, a w 2013 roku odbędzie się w Polsce kilkadziesiąt imprez triathlonowych.

– Triathlon to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Jest atrakcyjny dla uczestników i kibiców, a przy tym bardzo widowiskowy. Triathloniści to współcześni herosi – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife Triathlon Gdynia 2013.

W 2013 roku Herbalife Triathlon po raz pierwszy odbędzie się w Gdyni, dokąd został przeniesiony z Susza, w którym impreza odbywała się przez ostatnie cztery lata.

– 1500 zgłoszeń to potwierdzenie, że decyzja o organizacji triathlonu w Gdyni była słuszna. Dziękujemy zawodnikom za zaufanie. Jestem przekonany, że start w Herbalife Triathlon będzie dla nich niesamowitym przeżyciem. Organizacyjnie zbliżamy się do największych tego typu imprez na świecie. W dużej mierze zawdzięczamy to zaangażowaniu miasta i sponsorów. Następny krok przed nami to dołączenie do elitarnego cyklu Ironman 70.3. Myślę, że po tegorocznym Herbalife Triathlon Gdynia będziemy bardzo bliżej założonego celu– mówi Piotr Netter.

Wzrost popularności triathlonu w Polsce związany jest również z zaangażowaniem się w promocję tej dyscypliny wielu osób publicznych. Ambasadorami Herbalife Triathlon w latach 2011 i 2012 byli aktorzy Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Bartek Topa, Marcin Dorociński i Magdalena Boczarska, a także znani dziennikarze i prezenterzy telewizyjni Łukasz Grass, Maciek Dowbor i Paulina Sykut. W tym roku Ambasadorami Herbalife Triathlon Gdynia zostali aktorzy Robert Rozmus, Maciej Stuhr, Borys Szyc oraz szef Wiadomości TVP Piotr Kraśko.

Herbalife Triathlon Gdynia odbędzie się w dniach 9 – 11 sierpnia 2013 roku. W programie zawodów przewidziane są zawody na dystansie długim, aquathlon dla dzieci i młodzieży, a także targi w Hali Sportowo – Widowiskowej w Gdyni.