Przejdź do treści

Nowe podejście do współpracy z dziennikarzami

1 Aneta Grzegorzewska, Anna Sarnacka, Diana Sobolewska, Gedeon Richter, On Board PR, Zdrowa ONA, zdrowa-ona.pl

gedeon richterGedeon Richter jest inicjatorem pierwszego, specjalistycznego portalu dla dziennikarzy www.zdrowa-ona.pl (zwanego też programem „Zdrowa ONA”), dedykowanego wybranym aspektom zdrowia kobiety.

Za przygotowanie strategii, realizację portalu i media relations odpowiedzialna jest Diana Sobolewska z zespołu konsultantów agencji On Board PR, kierowanego przez Annę Sarnacką.

www.zdrowa-ona.pl zawiera materiały eksperckie, zarówno tekstowe, jak i multimedialne (wideo, mp3, e-warsztaty, e-learningi), które mogą być wykorzystywane przez użytkowników portalu jako baza dla przygotowywanych publikacji i materiałów prasowych. E-warsztat to kilkunastominutowy film, w którym eksperci wypowiadają się na określony temat zdrowotny. Jego rolą jest przekazanie informacji, które w tradycyjnej formie byłyby przedstawiane podczas konferencji prasowych. Natomiast o nurtujące kwestie każdy dziennikarz może indywidualnie zapytać przez formularz kontaktowy, zwracając się bezpośrednio do wybranego eksperta.

Analizując potrzeby i oczekiwania dziennikarzy odnośnie materiałów prasowych dotyczących zdrowia, postanowiliśmy stworzyć specjalny portal, który będzie zarówno bazą informacji na określone tematy zdrowotne, jak i centrum kontaktowym z ekspertami. Stawiamy na Internet, zastępując tym tradycyjną formę komunikacji. Zależy nam na tym, żeby dziennikarze mieli dostęp do potrzebnych im informacji o najwyższej wartości merytorycznej w każdym, dogodnym dla nich momencie – mówi Aneta Grzegorzewska, Rzecznik Prasowy Gedeon Richter.

Obecnie dostępne są cztery sekcje tematyczne: Mięśniaki macicy, Antykoncepcja, Stopa cukrzycowa oraz ONA i odporne dziecko, które zostały stworzone przy współpracy z ekspertami z dziedziny ginekologii (prof. CMKP dr hab. n. med. Romuald Dębski), diabetologii (prof. dr hab. n. med. Waldemar Karnafel, dr n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska i spec. piel. diabet. Mirosława Młynarczuk), pediatrii (prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, dr n. med. Alicja Karney), seksuologii (prof. nadzw. Zbigniew Lew-Starowicz) i psychologii (mgr Dorota Gromnicka i mgr Alicja Niedźwiecka). Program „Zdrowa ONA” będzie rozwijany o kolejne sekcje tematyczne (tym samym o nowych ekspertów).

Baza informacji czy coś więcej?

Portal www.zdrowa-ona.pl to również szybka i prosta droga komunikacji z poszczególnymi ekspertami. Każdy użytkownik zarówno z poziomu danego materiału, jak i poprzez zakładkę „Grono Ekspertów” może zadać pytanie bezpośrednio wybranemu ekspertowi. W ramach tego samego narzędzia można również umówić się na wywiad, pozyskać dodatkowy komentarz do tekstu czy wyników przedstawionych badań.