Przejdź do treści

TECHJET najlepszym dystrybutorem firmy JetEdge na świecie

1 Adam Cegielski, JetEdge, Jude Lague, Marcin Cegielski, Martinsville, NASCAR, TECHJET

techjetTrójmiejska firma TECHJET została najlepszym przedstawicielem korporacji JetEdge z USA. Właściciele polskiej firmy w nagrodę zostali zaproszeni na wyścigi NASCAR na torze Martinsville w Stanach Zjednoczonych, gdzie odebrali to wyróżnienie.

Amerykańska korporacja JetEdge – lider w dziedzinie produkcji pomp wysokociśnieniowych, nagrodziła trójmiejską firmę TECHJET tytułem najlepszego dystrybutora swoich urządzeń w roku 2012.

TECHJET – lider w dystrybucji maszyn do cięcia wodą waterjet w Polsce, dostarcza pompy JetEdge razem ze swoimi urządzeniami polskim przedsiębiorcom.

– Jesteśmy dumni i niezwykle szczęśliwi, że nasza współpraca z amerykańską korporacją JetEdge przyniosła dla nas wszystkich pozytywny rezultat. Efektem tej kooperacji było zaproszenie nas jako specjalnych gości na niezwykle elitarny wyścig serii NASCAR na torze Martinsville w USA, gdzie sponsorem ekipy Michael Waltrip Racing jest właśnie firma JetEdge – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET. – Podczas wyścigowego weekendu otrzymaliśmy nagrodę dla najlepszego dystrybutora urządzeń korporacji JetEdge.

Warto też przytoczyć uzasadnienie przyznania firmie TECHJET nagrody najlepszego przedstawiciela korporacji JetEdge:

– TECHJET wykonał znakomitą pracę wprowadzając technologię wysokiego ciśnienia JetEdge do wschodniej Europy – mówi Jude Lague, prezydent firmy JetEdge. – Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy przedstawicieli firmy TECHJET w zastosowaniu technologii cięcia wodą oraz rozpoznaniu potrzeb produkcyjnych lokalnych przedsiębiorców, jak również autentyczną chęcią zaspokojenia potrzeb klientów.

Przedstawiciele firmy TECHJET byli podczas wyścigu serii NASCAR specjalnymi gośćmi ekipy Michael Waltrip Racing. A to oznaczało, że mogli poruszać się swobodnie w miejscach zarezerwowanych tylko dla członków ekip. Nie tylko przed wyścigiem ale i w jego trakcie.

– Takich zaproszeń nie można nigdzie kupić. Są wydawane gościom zespołu wyścigowego na specjalne okazje – dodaje Adam Cegielski. – To naprawdę niesamowite wrażenie, znaleźć się w środku wydarzeń wyścigowego weekendu NASCAR i móc obserwować z bliska np. zmianę opon w pitstopie. Tam naprawdę czuć bardzo duże emocje, ekscytację i pasję do wyścigów samochodowych.

Co ciekawe, ekipa Michael Waltrip Racing do produkcji swoich samochodów wyścigowych wykorzystuje maszynę do cięcia wodą, wyposażoną w pompę wzmacniaczową JetEdge. W ten sposób, jak informuje zespół, produkcja aut znacznie się skraca w czasie. Waterjetem wycinane są różne elementy zarówno podwozia jak i nadwozia samochodów wyścigowych. W ten sposób, w ciągu roku zespół Michael Waltrip Racing buduje 56 aut wyścigowych, które są również sprzedawane innym ekipom.

– W pierwszym dniu naszego pobytu w siedzibie zespołu wyścigowego widzieliśmy produkcję takich aut. Samodzielnie tworzą je tam od podstaw produkując na miejscu prawie wszystko poza silnikiem.  Waterjet jest jedną z podstawowych maszyn wykorzystywanych do produkcji podzespołów auta. Wodą wycinane są wszelkiego rodzaju elementy z włókna węglowego oraz stali. Duże wrażenie zrobiły na nas grubości obrabianych blach. Stal o grubości 150 – 200 mm nie stanowiła wielkiego wyzwania dla ogromnej mocy pompy JetEdge zainstalowanej na miejscu. Elementy do podwozia wycinały się bardzo szybko pomimo ogromnej grubości materiału, a dodatkowo nie powstawały napięcia cieplne charakterystyczne dla cięcia innymi metodami – mówi Marcin Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET.