Nowości w chmurze mydlink

1 D-Link, DCS-2132L, DCS-942L, Maciej Mikułowski, mydlink

d-linkFirma D-Link rozszerzyła funkcjonalność portalu mydlink i aplikacji mydlinkTM, służących do zdalnej obsługi domowych kamer IP. Nowe możliwości kontroli są dostępne dla posiadaczy komputerów, iPhone’ów iPadów wyposażonych w system iOS co najmniej w wersji 4.3, jak też urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android od wersji 1.6.

Funkcje umożliwiające kontrolę i zarządzanie współpracujących z chmurą kamer firmy D-Link są dostępne za pośrednictwem portalu mydlink i rosnącej liczby urządzeń mobilnych. Obecnie portal mydlink umożliwia użytkownikom aktualizację ustawień wykrywania ruchu i audio, zarządzanie kalendarzem nagrań i ustawieniem progu hałasu, bezpośrednio na portalu, bez konieczności korzystania z zaawansowanych ustawień. Użytkownicy mogą też odtwarzać wideo przechowywane na karcie SD znajdującej się w kamerze (dla wybranych modeli) na wielu urządzeniach mobilnych, a także konfigurować opcje nagrywania w sytuacji, gdy karta jest zapełniona. Korzystając z urządzeń mobilnych można wysyłać i odbierać dźwięk z kamer – opcja jest dostępna m.in. modelach DCS-942L i DCS-2132L.

Za pośrednictwem smartfonów i tabletów z zainstalowanymi aplikacjami mydlink+ oraz mydlink Lite użytkownicy mogą też zmieniać nazwy kamer, a w przypadku korzystania z kilku urządzeń nadzoru, decydować o kolejności ich wyświetlania.

– Nowe funkcje powinny być dużą pomocą dla mam, tatusiów, właścicieli domów i małych firm w korzystaniu z możliwości kamer poprzez chmurę podczas całodobowego monitoringu – powiedział Maciej Mikułowski, Business Development Manager – Usprawnienia przeznaczone są głównie dla użytkowników mobilnych i pozwalają rozszerzyć kontrolę na kamerami bez względu na miejsce, w którym znajduje się użytkownik.

Zaawansowane funkcje są dostępne dla urządzeń wielokrotnie nagradzanej linii kamer IP, które zaprojektowano do współpracy z chmurą mydlink, pośredniczącą m.in. w przekazywaniu na żywo rejestrowanego strumienia wideo do urządzeń mobilnych. Obecnie kamery są jeszcze prostsze w konfiguracji i zarządzaniu za pośrednictwem portalu mydlink, a w rozbudowane funkcje wzbogacono aplikację mydlink+ oraz bezpłatną mydlink Lite.

Aplikacje do zarządzania kamerami na urządzenia mobilne są w zależności od urządzenia dostępne w App Store lub Android Market. Szczegółowe informacje, specyfikacje dotyczące usługi mydlink, jak też kompletna lista modeli kamer współpracujących z usługą w chmurze znaleźć można pod adresem www.dlink.com. Portal mydlink jest dostępny pod adresem www.mydlink.pl.