Przejdź do treści

Riverbed przedstawia nową platformę dostarczania aplikacji jako usługi

1 ADCaaS, Application delivery controller-as-a-service, Jeff Panacottine, Riverbed Stingray, Riverbed Technology, Stingray Services Controller

riverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności przedsiębiorstw, zaprezentowała rozwiązanie, które zmieni całą branżę – nową platformę, pozwalającą klientowi na dostarczanie kontrolera dostarczania aplikacji jako usługi (ADCaaS – Application delivery controller-as-a-service) przy pomocy Stingray® Services Controller. Produkt ten zautomatyzuje proces wdrożenia usług dostarczania aplikacji w każdej architekturze sieciowej, w tym sieci SDN.

Zazwyczaj kontrolery ADC (ADC – application delivery controller) były wdrażane w modelu zorientowanym na sieć „jedna aplikacja na jedno urządzenie ADC” lub w takim, gdzie dzielona infrastruktura ADC musiała obsłużyć żądania wielu aplikacji. Dzięki Stingray Services Controller, Riverbed umożliwia wdrożenie modelu „jeden ADC na aplikacje”. Rozwiązanie spełnia potrzeby rozwijającej się architektury aplikacji i centrów danych, przepływów pracy i modeli operacyjnych, które wymagają architektury ADC następnej generacji, która pozwoli usunąć wąskie gardła, zapewniając większą elastyczność, wysoki poziom automatyzacji i skrócenie czasu wymaganego, by wdrożyć usługę. Technologia ADCaaS od Riverbed daje przedsiębiorstwom korzystającym z chmury prywatnej, a także dostawcom chmury, możliwość zaopatrywania, skalowania i wdrażania ADC w miarę potrzeb.

Wyzwania ADC

Stingray Services Controller jest odpowiedzią na wyzwania, z którymi borykają się operatorzy i architekci IT podczas wdrażania tradycyjnych architektury ADC w połączeniu z sieciami SDN w obrębie fizycznych lub zwirtualizowanych centrów danych. Poniższa lista przedstawia niektóre z wyzwań związanych z ADC stojących przed biznesem:

  • Wdrażanie usług ADC trwa dni lub miesiące
  • Brak możliwości zapewnienia wydajności dla każdej aplikacji
  • Skalowanie zadań ADC wymaga zabezpieczenia większych mocy, zamiast dynamicznego skalowania w czasie rzeczywistym
  • Uciążliwe procesy kontroli zmiany czyniące obsługę ADC czasochłonną i niewygodną

Model konsumpcyjny dla elastycznej skalowalności

Dzięki Stingray Services Controller, firmy oraz dostawcy chmury będą mogli automatycznie dostarczać, wdrażać, wydawać licencje, mierzyć i zarządzać zasobami ADC w modelu usługowym.

Stingray Services Controller umożliwi klientom wdrażającym usługi ADC korzystanie z nowego modelu opartego na mikro instancjach Stingray Traffic Manager. Te mikro instancje STM mogą dotyczyć małych , ale także dużych instalacji Stingray na serwerach typu entry-level. Takie działanie eliminuje tradycyjny model ADC bazujący na przepustowości, który zmuszał klienta do zgadywania wielkości ruchu i kupowaniu większych kontrolerów ADC „na zapas”. Dzięki mikro instancjom STM, usługi ADC mogą być elastycznie skalowane w zależności od potrzeb użytkownika, dzięki czemu będą pasowały do każdej aplikacji znajdującej się w centrum danych oferując wysokie zagęszczenie, pełną izolację i skalowanie dla wielu użytkowników.

„Wraz z pojawieniem się  zwirtualizowanego centrum danych, rozwiązania ADC mogą stanowić wąskie gardło przez co zaczynają być wyłączane ze strategii wirtualizacyjnych i wdrażania chmury,” powiedział Jeff Panacottine, dyrektor jednostki biznesowej dostarczania aplikacji Riverbed Stingray. „Dzięki Stingray Services Controller klienci otrzymują elastyczną platformę ADC, która przystosowuje się do zmieniających się obciążeń. Jest to rozwiązanie rewolucyjne – dziś przedstawiamy bazującą na oprogramowaniu strukturę dostarczania aplikacji, która umożliwia uruchomienie usług Warstwy 7 jako dodatku do każdej architektury centrum danych.”

Dostępność: Stingray Services Controller będzie dostępny globalnie w trzecim kwartale 2013 roku.