Przejdź do treści

Światowa premiera OX App Suite w home.pl

Największa firma hostingowa w Polsce wprowadziła do oferty nową pocztę home.pl – rozwiązanie w chmurze, jako alternatywę dla Microsoft Office 365 oraz Google Apps.

home.pl, lider usług internetowych w Europie Środkowo-Wschodniej, jest pierwszą firmą hostingową na świecie udostępniającą OX App Suite – innowacyjną platformę komunikacji w Internecie integrującą nowoczesną pocztę email, obsługę dokumentów, harmonogramowanie zadań i zarządzanie mediami społecznościowymi.

Narzędzie stworzone na bazie technologii dostarczonej przez firmę Open-Xchange zapewnia użytkownikom prywatnym i biznesowym spójny dostęp do danych w chmurze z poziomu laptopa, tabletu lub smartfona. OX App Suite oferuje pełne możliwości zarządzania pocztą email, listą kontaktów, powiadomieniami, czy kalendarzem spotkań z poziomu jednej aplikacji, zapewniającej integrację z wieloma popularnymi narzędziami takimi, jak Google Mail, Hotmail. Rozwiązanie oferuje funkcje ułatwiające zasilanie treścią popularnych kanałów społecznościowych, takich jak Tweeter, Facebook, czy LinkedIn. Klienci home.pl mogą skorzystać z możliwości podglądu, jak i pełnego zarządzania plikami zdjęć, filmami, muzyką. Nowa poczta home.pl, dzięki rozwiązaniu OX Text, oferuje jednocześnie możliwość edycji dokumentów biurowych bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

„Klienci home.pl stali się dziś pierwszymi beneficjentami tego innowacyjnego rozwiązania, które w sposób kompleksowy wspiera rozwój małych i średnich firm. Dzięki nowej poczcie home.pl użytkownik za pomocą przeglądarki internetowej może czytać i wysyłać pocztę e-mail, zaplanować pracę korzystając z wbudowanego kalendarza, czy sprawdzić aktywność na Facebooku. A kiedy będzie poza biurem, zawsze uzyska dostęp do wszystkich treści i usług za pomocą tabletu lub smartfona. Jest to narzędzie szczególnie interesujące dla firm, które korzystają z komunikacji internetowej i rozwiązań mobilnych” – powiedział Marcin Kuśmierz, prezes zarządu home.pl.

Dzięki współpracy z Open-Xchange, nowa poczta home.pl staje się realną alternatywą dla rozwiązań oferowanych przez globalnych gigantów, takich jak Google lub Microsoft. Z poprzedniej wersji rozwiązania opartego na technologii Open-Xchange korzysta obecnie 70 milionów użytkowników na świecie.

„Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż pierwsze produkcyjne wdrożenie OX App Suite jest realizowane przez home.pl – firmę należącą do naszych kluczowych partnerów. Rynek usług internetowych w Europie Środkowo-Wschodniej rozwija się w dynamicznym tempie. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie może przynieść wiele korzyści dla małych i średnich firm w Polsce” – mówi Rafael Laguna, prezes Open-Xchange.

Nowa poczta home.pl zaprojektowana na silniku OX App Suite została zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych. Wykorzystanie technologii HTML5 i zaawansowanych integracji JavaScript pozwala w sposób bezpieczny realizować komunikację pomiędzy użytkownikami, współdzielić treści i efektywnie zarządzać czasem za pomocą zintegrowanego kalendarza. Zastosowanie technologii Web Responsive Desing pozwala korzystać z jednej aplikacji na wszystkich urządzeniach – laptopach, tabletach, smartfonach.