SaCon® – bezpieczne przechowywanie czyściw w warsztacie

1 czyściwa, MEWA

Ochrona zakładu przed pożarem 

Czyściwa tekstylne są bardzo nasiąkliwe, trwałe i mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

MEWA Sacon Container3 (1248 x 1683)Są bardzo praktyczne i służą do usuwania z maszyn i urządzeń takich substancji jak olej, tłuszcz, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa. Jednak czyściwa nasączone takimi cieczami są bardzo łatwopalne. Oleje służące do czyszczenia mają skłonność do samonagrzewania się. Mogą one reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać tym samym ciepło, powodujące zapalenie się czyściwa. W połączeniu z zanieczyszczeniami, jakie powstają w warsztacie, często wystarczy zaledwie jedna iskra w trakcie procesu szlifowania lub spawania, by powstał płomień. Składowanie czyściw w otwartych pojemnikach zwiększa groźbę powstania pożaru. I nie ma tutaj znaczenia, czy czyściwa są tekstylne czy papierowe. Powinny one być przechowywane w zamykanych pojemnikach.

W kontekście poprawy ochrony przed pożarem  oznacza to, iż za każdym razem, kiedy pracownik wrzuca zużyte czyściwo do pojemnika, musi go otworzyć, a potem dobrze zamknąć. Aby takie postępowanie stało się trwałą codzienną praktyką, otwieranie i zamykanie pojemnika musi być szybkie i łatwe. Firma MEWA Textil-Service AG & Co. ma na to sposób – SaCon®. To posiadający wiele zalet bezpieczny kontener z wytrzymałego tworzywa sztucznego (wysokomolekularny polietylen niskociśnieniowy). Pokrywę zaopatrzoną w uszczelkę, zamontowaną metodą wtrysku, można szybko i szczelnie zamknąć dzięki zaciskom. Tak zabezpieczony kontener można po zakończeniu pracy pozostawić w miejscu, gdzie został ustawiony. Nie trzeba go usuwać z budynku w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Kontener zawsze stoi tam, gdzie jest najbardziej potrzebny pracownikom – w pobliżu danego stanowiska pracy.

Optymalizacja kosztów

Udostępnienie kontenera stanowi część usługi serwisowej firmy MEWA, jaka oferowana jest warsztatom w systemie full-service: dostawa nowych czyściw wielokrotnego – odbiór  zużytych czyściw od klienta – pranie – dostawa czystych czyściw do klienta. Tym samym odciąża ona osoby kierujące warsztatem w czynnościach, wynikających z przepisów o postępowaniu odpadami. Takie rozwiązanie przyczynia się do obniżenia kosztów, a jego szybka realizacja nie wymaga wysokich nakładów.

www.mewa-service.pl

MEWA Textil-Management
mewa3Firma MEWA posiada 42 placówki w całej Europie. Oferuje usługi typu full-service w zakresie odzieży roboczej i ochronnej, czyściw tekstylnych, wycieraczek do butów i mat olejowych, oraz artykułów bhp. 4300 pracowników obsługuje ponad 160 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2011 roku firma osiągnęła obroty w  wysokości 489 mln euro.  Założona w 1908 roku firma MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych.

mewaW 2011 roku jury pod przewodnictwem Bernda Venohra, profesora ekonomii z Berlina, zakwalifikowało firmę MEWA do grona niemieckich liderów rynku.  W 2013 roku firma MEWA ponownie wyróżniona została przez wydawnictwo Verlag Deutsche Standards jako „marka stulecia“ i umieszczona w kompendium „Marken des Jahrhunderts – Leuchttürme auf dem Markenmeer” (Marki stulecia – latarnie na morzu marek).