Przejdź do treści

Unizeto Technologies wkracza na rynek usług serwerowych

1 Data Center, Paweł Owczarek, Unizeto Technologies

unizetoUnizeto Technologies rozszerzyło ofertę udostępnianych rozwiązań informatycznych o serwery dedykowane. Spółka będzie świadczyć usługi w oparciu o własne, ulokowane na terytorium Polski Data Center charakteryzujące się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Popyt rynku na profesjonalną infrastrukturę informatyczną dynamicznie wzrasta. Niemniej jednak zapewnienie zaplecza serwerowego o odpowiedniej wydajności i bezpieczeństwie we własnym zakresie wymaga znacznych inwestycji, na które wiele podmiotów nie chce się decydować w kontekście kryzysu gospodarczego. W tym zakresie oferta Unizeto Technologies jest odpowiedzią na zapotrzebowanie nowoczesnego sprzętu wraz z zapleczem sieciowymi i logistycznym oraz profesjonalną kadrą administracyjną, co w sumie pozwala firmom na oszczędność i elastyczność w doborze rozwiązań.

Serwery dedykowane stanowią wydajne rozwiązanie w outsourcingu infrastruktury informatycznej spełniające potrzeby sektora biznesowego i administracji. Rozwiązanie to daje dostęp do pełnej mocy fizycznego serwera, inaczej niż w przypadku najpopularniejszego na rynku hostingu współdzielonego, odpowiedniego dla małych przedsiębiorstw. Unizeto Technologies udostępniając klientom nowe usługi, stawia przede wszystkim na elastyczność konfiguracji maszyn w zależności od indywidualnych potrzeb, w odróżnieniu od statycznej oferty masowej, która coraz częściej nie spełnia rosnącego zapotrzebowania na moc obliczeniową. Proponowane rozwiązania będzie można optymalizować przy zaangażowaniu doświadczonych administratorów, którzy służą w tym zakresie odpowiednim doradztwem.

– Zapotrzebowanie na wydajne i bezpieczne usługi serwerowe oparte na zewnętrznej, profesjonalnie zarządzanej infrastrukturze rosną dynamicznie. Rozwinięcie oferty Unizeto Technologies w tym zakresie jest naturalnym krokiem uzupełniającym aktualnie oferowane rozwiązania w chmurze – mówi Paweł Owczarek, Dyrektor Obszaru Biznesowego Centrum Danych Unizeto Technologies. – Unikalnym elementem naszej oferty jest zespół architektów i inżynierów o wieloletnim doświadczeniu, którzy świadczą wsparcie w projektowaniu klastrów obliczeniowych, prywatnych chmur, systemów wysokiej dostępności oraz innych rozwiązań dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów – dodaje Paweł Owczarek.

Na podstawie analiz i konsultacji przygotowana została oferta trzech podstawowych konfiguracji serwerowych: Smart, Power i Enterprise. Serwery są ulokowane w Data Security Center Unizeto Technologies, które wraz z niezależnym ośrodkiem zapasowym spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa MON i NATO, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie www.serwery.unizeto.pl.